سم زدایی یا سم نزدایی و تولد دومین سال رهایی مسافر حسن از بند نیکوتین
شنبه 7 بهمن 1396 ساعت 22:51 | نوشته ‌شده به دست یوسف دارایی | ( نظرات )
جلسه اول از دور دوم لژیون ویلیام وایت کنگره 60 نمایندگی امین قم پارک فدک، روزهای جمعه مورخ 96/11/6 با دستور جلسه "سم زدایی یا سم نزدایی و تولد دومین سال رهایی مسافر حسن از بند نیکوتین " با استادی کمک راهنمای محترم اکبر آقا و نگهبانی موقت آقا یوسف و دبیری آقای مجتبی رأس ساعت 8:00 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
امروز دستور جلسه ما از دو قسمت تشکیل‌شده است، یک قسمت دستور جلسه هفتگی و قسمت بعدی تولد دومین سال رهایی از بند سیگار حسن می‌باشد که آن را جشن می‌گیریم.

همان‌طور که می‌دانید هر ماده‌ای وارد بدن شود و جسم را از حالت طبیعی خودش خارج کند و به سمت مرگ سوق بدهد سم تلقی می‌شود، حالا کسی که به مصرف سیگار عادت دارد و 5 دقیقه از مصرف سیگارش می‌گذرد، رفتارش تغییر می‌کند و خلق‌وخوی او عوض می‌شود سیگار برای او سم نیست، شاید برای کسی که برای اولین بار سیگار مصرف می‌کند بشود آن را سم تلقی کرد ولی وقتی‌که طرف عادت به مصرف نیکوتین می‌کند دیگر برای او سم نیست.

من در قسمت مواد یکی از قربانیان سم‌زدایی هستم و اثرات آن‌هم تا چند سال در بدن من باقی ماند، آن نالترکسون که به شخص می‌دهند تخریب بسیار زیادی دارد و همان مقدار کمی هم که خود بدن مخدر تولید می‌کند را از بین می‌برد، تخریب آن روی من که زیاد بود و یک کارهایی از من سر می‌زد که وحشتناک بود.

این هم یک روش غلط است که هنوز هم به کار گرفته می‌شود، در کشورهای اروپایی نزدیک به 20 سال است که از نالترکسن استفاده نمی‌کنند ولی در کشور ما متأسفانه هنوز مورداستفاده قرار می‌گیرد، الآن اگر کسی بخواهد سم‌زدایی کند با یک لیوان آب‌لیمو و یا یک‌کاسه‌ترشی می‌تواند سم‌زدایی کند.

این چیزی که ما متوجه شده‌ایم در قسمت سیگار جسم، روان و جهان‌بینی به‌موازات هم باید به تعادل برسد تا شخص به درمان برسد، ما این را یاد گرفته‌ایم که اگر بخواهیم حال خوشی داشته باشیم باید دینورفین، اندورفین، انکفالین و... در بدن ما به مقدار لازم تولید شود، خواب شخص باید کافی باشد، خواب یکی از آن چیزهایی است که باید به‌موقع باشد و اولین سؤالی هم که موقع رهایی آقای مهندس و یا آقا امین از شخص می‌پرسند در مورد خواب است.

من قبلاً ناراحتی چشمی داشتم، یعنی دید چشم‌چپم کمتر شده بود که بعد از رهایی تا 50 در صد بهتر شد و من به پزشک که مراجعه کردم بعد از آزمایش به من گفتند که در قسمتم مغز باید دنبال علت آن بگردید و چشم شما هیچ مشکلی ندارد، خیلی عجیب است که بعد از درمان سیگار این مشکل من به‌کلی برطرف شد و من هیچ مشکلی در قسمت چشمم ندارم، حتی مشکل خواب من‌بعد از درمان سیگار به‌خوبی حل شد.

یکی از نکات خیلی مهم در وادی سیزدهم این بود که سیستم شبه افیونی بدن و محبت، عقل و ایمان اگر در انسان جاری شود انسان به تعادل می‌رسد، من باید این را بدانم که با مصرف سیگار به این چهار نهر نمی‌رسم و هیچ‌وقت حال خوشی ندارم.

قسمت دوم تولد دومین سال رهایی مسافر حسن

آقای حسن معرف حضور همه هست، حسن آقا وقتی‌که وارد لژیون شد یکی دو ماه اول سردرگم بود ولی یواش‌یواش وارد مسیر شد و چیزی که به حسن کمک کرد این بود که در همان ابتدا خدمت را شروع کرد، خدمت مکمل بسیار خوبی برای درمان می‌باشد.

حسن سروقت درمان سیگارش را شروع کرد و سفر بسیار خوبی داشت و فرمان‌بردار خوبی بود، راهنما چیزی غیر از مسائل کنگره از ره‌جو نمی‌خواهد و همه‌چیز در جهت درمان خود شخص می‌باشد و شاگرد باراهنما هیچ‌گونه ارتباطی بیرون از کنگره ندارد.


کلام‌الله خیلی زیبا می‌فرماید که به زنبورعسل الهام کردیم که خانه خود را بسازد و از هر نوع گل یا گیاه که می‌خواهد تناول کند و مسیرش را فرمانبردارانه طی کند، این فرمانبردارانه خیلی مهم است و بعدازاین است که شهدی شیرین که برای انسان‌ها شفابخش است از زنبور تولید می‌شود، برای ما هم به همین شکل می‌باشد، اگر چیزی که آقای مهندس و راهنما از ما می‌خواهد را انجام بدهیم و به انسان‌ها کمک کنیم که به زندگی برگردند همان شهد شیرین می‌باشد.

خدا را شکر حسن خدمتگزار بود و حتی بعد از رهایی هم در پارک طالقانی، نگهبان لژیون ویلیام شدند و چهارده جلسه را از قم به پارک می‌رفتند، الآن هم که شال کمک راهنمایی را دریافت کرده که از این بابت به حسن تبریک می‌گویم، آن شالله که همه ما کارهایمان را درست و فرمانبردارانه انجام بدهیم.

اعلام سفر مسافر

آخرین آنتی ایکس مصرفی سیگار، روش درمان DST، داروی درمان آدامس نیکوتین، مدت سفر اول 10 ماه و 20 روز، ورزش شنا، راهنما اکبر آقا، رهایی 2 سال و 6 روز.پیام مسافر حسن

پیام من این می‌باشد که اولویت اول هر مسافری رضایت راهنمای او باشد.

خلاصه سخنان مسافر حسن

من از بچگی عاشق سیگار کشیدن بودم و همیشه منتظر این بودم که ته سیگارهای پدرم را بکشم، من 12 سال به‌طور حرفه‌ای سیگار مصرف کردم. من فکر می‌کردم که باید تا آخر عمر سیگار را مصرف کنم و هیچ راهی برای درمان سیگار وجود ندارد، حتی وقتی‌که وارد کنگره شدم با تمسخر به درمان سیگار با آدامس نگاه می‌کردم و حتی وقتی‌که برای درمان خواستم اقدام کنم و پیش اکبر آقا رفتم با خنده گفتم که من هم می‌خواهم سیگارم را درمان کنم و شاید یک حالت تمسخر داشتم، اکبر آقا به من گفتند برو و یک هفته دیگر بیا چون خواست شما قوی نیست.

وقتی من سفرم را شروع کردم مشکلات من چند برابر شد، ولی هیچ‌وقت حتی یک کام سیگار هم نگرفتم و به‌اندازه آدامسم را مصرف می‌کردم. من در تاریخ 30/10/94 رها شدم و تقریباً برج یازده بود که به پارک طالقانی می‌رفتیم که دبیر لژیون ویلیام به من گفت که سفر دومی هستی؟ و من گفتم بله و من هم‌اسمم را برای نگهبانی پارک نوشتم و بعدازآن با 22 تا رأی نگهبان شدم.

الآن ما باید قدر این پارک را بدانیم که نزدیک است، ما برای خودمان به پارک طالقانی می‌رفتیم ولی مسیر بسیار دور بود، انشالله که درک کنیم که کجا هستیم و جوری زندگی کنیم که اجازه بدهیم هم خودمان و هم دیگران زندگی کنند، من از آقای مهندس و اکبر آقا تشکر می‌کنم و امیدوارم که اکبر آقا من را ببخشد و امیدوارم که قدر این خدمت‌هایی را که خداوند به داده را بدانم.تهیه و تنظیم: مسافر یوسف

عکاس: مسافر محمد

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد لژیون ویلیام وایت،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یوسف شنبه 7 بهمن 1396 23:08
حسن آقا تولدت مبارک بسیار پر انرژی هستید، انشالله که همیشه سلامت باشید، به اکبر آقا راهنمای خوبم هم این تولد را تبریک می گویم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic