سخنان رئیس کل بهزیستی استان قم در جمع کنگره 60شعبه امین قم
یکشنبه 3 شهریور 1398 ساعت 10:29 | نوشته ‌شده به دست مجید کنگره | ( نظرات )

بازدید رئیس کل بهزیستی استان قم آقای دکتر کریمی روز پنجشنبه مورخ 98/5/31 از نمایندگی امین قم که از ایشان دعوت به عمل آمد و برای اعضاء نمایدنگی امین قم سخنرانی نمودند.

خلاصه سخنان ایشان:

خوشحالم که یک مکان خوب با برنامه جامع و کامل وجود دارد، که هم جنبه‌های جسمی و روحی روانی و نیازهای آموزشی و بحث همسفران ویا خانواده هست که افرادی به‌عنوان مسافر در حال رهایی و بهبودی هستند، چیزی که در این شیوه دیده می‌شود،که شیوه خوبی است .


 انسان قابل‌تفکیک از هم نیست اگر جسم شخص در عذاب باشد یا بیماری داشته باشد روان هم درگیر است و اگر روان من درگیر باشد جسم هم خودش را نشان خواهد داد، اگر ارتباطات من دارای مشکل باشد ،این مشکل در خانواده در جامعه در شغل من و شغل من در روان وزندگی من خواهد بود، برای بنده بسیار جالب بود و دوستان لطف کردن گفتن روش آن‌ها چه هست، این روش خیلی عالی و خوبی است و ما دوست داریم کمک کنیم به سهم خودمان این روش برای افرادی که آلان علاقمند هستند بیایند و با این نگاه کامل که هم ابعاد جسمی هم ابعاد روانی نیازهای آموزشی را در نظر می‌گیرد، بیایند و درمان شوند وما هم کمک بکنیم توسعه پیدا کند.

 این روش ازلحاظ آموزشی عالیست و بنده می‌گویم اساتید شما بفرمایید راهنماها و بقیه ارکان که کارها را انجام می‌دهند، این قدرت را دارند، که این مکان توسعه پیدا کند روش و پاسخ‌گویی شما و جمع و جذب افراد جدید هم انشالله تقویت بشود، و بنده حتماً با دوستانم مشورت می‌کنیم و کمک خواهیم کرد، که اگر از امکانات خودمان ویا هر امکاناتی که بشود کمک و رایزنی کرد برای توسعه کار شما انشالله این کار را انجام بدهیم و این هم می‌دانیم که این روش که همه جمع می‌شوند و دورهم قرار می‌گیرند از حال هم جویا می‌شوند کمک می‌کنند به همدیگر این یک رویکرد بومی و ملی و مذهبی ما هست یعنی رویکردی است که ریشه در اعتقادات و باورها و مرام و منش انسانی و ایرانی خودمان دارد، ازاین‌جهت هم برای ما مختنم هست که این روش تقویت بشود انشالله.

حال با یک سؤال شروع می‌کنیم، یک سؤال ساده که شاید به نظر شما ساده باشد و شاید بدیهی جلوه کند این است که هدف از زند گی ما چیست؟برای مثال و رفع رودربایستی من می‌گویم هدف من فرض کنید پول‌دار شدن است.

جواب:مسافر آقا مهدی:زندگی کنم و بگذارم دیگران زندگی کنند.

مسافر آقا محمد:در همه شاخه‌ها و مراحل زندگی پیشرفت کنم.

مسافر آقا مهدی:رسیدن به حال خوش و طبق آموزه‌های کنگره۶۰ عمل سالم و علم درست زندگی کردن را فرابگیرم.

همسفر کبری: رسیدن به آرامش و آسایش وزندگی خوب.

همسفر ربابه:حال خوش و حل مشکلات و علم بهتر زیستن را کاربردی کنم.

همسفر زهرا:رسیدن به حال خوب و کاربردی کردن سی‌دی‌های کنگره۶۰.

مسافر آقای غلام‌رضا:هدف من همان جمله معروف "ز گهواره تاگور دانش بجوی "است.

مسافر آقای محمد ایجنت محترم:همه درست گفتند، در کنگره ۶۰یک مثلث داریم به نام مثلث درمان که تشکیل‌شده از{ جسم و روان و جهان‌بینی} که روان همان خلق‌وخو معنی می‌شود و جهان‌بینی علم درست زندگی کردن، در کنگره۶۰ درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است وهمه مشکلات ما از جهل آغاز می‌گردد و تعادل را برهم می‌زند پس هدف ما به‌طورکلی رسیدن به تعادل است.

همه درست گفتند، این مثل همان داستان فیلی است که مولانا می‌فرماید که در تاریکی هر کس به یک قسمت آن دست می‌زدند و یک تعبیر داشتند از آن فیل همه هم درست می‌گفتند، ولی اگر روشنایی شمع دانش باشد و همان روشنایی علم باشد انسان می‌تواند کل فیل را ببیند و اگر ما روشنایی دانش را چراغ راهمان کنیم ،کل زندگی را می‌بینیم و رسیدن به حال خوش وزندگی کردن و اجازه زندگی دادن هم فلسفه خوبی است.

و سؤال دوم این است که شما کیف خودتان را گم کنید چقدر ناراحت می‌شوید؟

شاید بگویید بستگی به محتویات داخل کیف دارد، هرچه باارزش‌تر ناراحتی بیشتر و محتویات دو جنبه دارد یک کیفیت:که همان جنس آن را مشخص می‌کند،دو کمیت:که مقدار آن را مشخص می‌کند و این در کل زندگی ما جاری است در هر مشکلی که برای ما پیش می آید،اول جنس آن مشکل مهم است، دوم مقدار تأثیر آن مشکل در زندگی ما .

چرا مسأله اعتیاد بسیا ر اهمیت دارد ورهایی از آن سخت است و زمان‌بر، چون جنس اعتیاد یک جنسی است که همه انسان را درگیر می‌کند روح وروان و خانواده و تمام ابعاد زندگی را درگیر می‌کند و ازلحاظ کمیت هم به شکلی است که شاید شخص کل عمر خود را درگیر آن باشد یا خدایی نکرده عمرش با آن تمام شود ونکته مهم دیگر هم اینکه یک بیماری مسری می‌باشد و سرایت می‌کند به اطرافیان به خانواده و محله و آن هدف جامع و کاملی که بنده مدنظرم هست، این است که هدف سلامتی است البته به مفهوم کاملش منظور است همه گفته‌های شما زیرمجموعه سلامتی است و اوج سلامتی این است که من سالم باشم ،جامعه من سالم باشد وهمه وهمه که شاید این را در خواب شخص ببند که همه سالم باشند.

سؤال بعدی این است که در میان سلامتی‌های روحی و جسمی و اجتماعی کدام اولویت دارد نسبت به دیگری؟

هر سه آن‌ها به هم مرتبط هستند ولی ما در این مثال وسوال مجبور به تفکیک هستیم بین قطع عضو یا یک بیماری روانی سخت.

جواب:مسافر رضا:در کنگره ۶۰این‌گونه آموزش گرفته‌ام که مشکل روانی از جسم نشات می‌گیرد و مشکل جسم هم از روان و مثال آن همان دندان‌درد است که دندان درد،یک مشکل جسمی است ولی اخلاق و خلق‌وخوی انسان را تغییر می‌دهد.

این ارتباط قابل‌قبول است و در مقام بحث علمی نیستیم در جامعه ما افراد زیادی ازلحاظ ظاهر افراد سالمی هستند ،جسم آن‌ها و روح آن‌ها و خانواده آن‌ها سالم است و هیچ دارویی مصرف نمی‌کنند ولی در بزنگاه هاو مواقع حساس مشکلاتشان بروز می‌کند و این همان جنبه سلامت اجتماعی است در مقام مرزبندی هم نیستیم، که بگوییم جسم این مقدار وروان این مقدار و جامعه هم این مقدار و همه به هم ربط دارند.

 روان ماوقتی به مشکل برمی‌خورد گاهی کوتاه‌مدت و گاهی بلندمدت است و اخلاق و مسئولیت‌پذیری ما هم همین‌طوراست، شاید مطابق ادبیات کنگره۶۰ صحبت نکنم ولی منظور این است که سلامت اجتماعی بالاترین است که همه را در برمی‌گیرد اگر جامعه‌ای آدم‌های سالمی داشته باشد و ازلحاظ روانی هم مراقبت داشته باشد و آموزش سالمی هم داشته باشد ولی افراد آن جامعه به فکر هم نباشند و مسئولت پذیر نباشند در مقابل مشکلات هم دیگر، این مصداق آن شعر سعدی است که می‌فرماید:

"تو کز مهنت دیگران بی‌غمی*** نشاید که نامت نهند آدمی "

این بیت شعر بالاترین مرتبه سلامت است، شما سالم هستی رهاشده هستی دست دیگران را هم بگیری و کمک کنی که دیگران هم رها شوند و بهبود پیدا کنند و بقیه هم سالم شوند و اوج سلامتی این‌یک بیت شعر است و بی‌مسئولیتی در مقابل دیگران و این دیگران شامل غیر خودم می‌شود اگر بخواهیم به دیگران کمک کنیم ،همان سلامت اجتماعی است انشالله همه به این سلامت اجتماعی برسند و این در کنگره۶۰ همیشه جاری باشد و همیشه کمک کنید که جامعه سالمی داشته باشیم.

قصد بنده شکر و قدردانی و دیدن شما و اینکه بدانیم که چه کمکی می‌توانیم برای شما انجام دهیم.

تهیه: مسافر مجید

تنظیم: مسافر یوسف

عکاس: مسافر ابراهیم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید پنجشنبه 7 شهریور 1398 08:46
سلام علیکم
بنده هم به نوبه خودم خیر مقدم عرض می کنم خدمت دکتر کریمی انشالله همه بتوانند این سلامت اجتماعی را به نحو احسنت وآنچنان که کنگره60 دنبال می کند دنبال کنند و یک کشور و بلکه که یک جهان پاک و سالم و به دور از اعتیاد داشته باشیم.
یا علی
امید چهارشنبه 6 شهریور 1398 15:50
خیر مقدم خدمت آقای کریمی وخداقوت به اعضای کنگره۶۰
مسافر اسماعیل یوسفی چهارشنبه 6 شهریور 1398 06:54
سلام و خیر مقدم خدمت اقای کریمی حس شما نسبت به کنگره ۶۰ و روش درمان بسیار ارزشمند است و صحبتهای شما نوید خبرهای خوبی برای اعضا داشت امیدوارم در پناه ایزد منان سالم و شاد باشید.
اکبر چهارشنبه 6 شهریور 1398 06:49
سلام.تشکر و خدا قوت خدمت آقای کریمی و سپاس از حضور گرمشان در نمایندگی امین قم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic