تولد چهارمین سال رهایی از بند نیکوتین
جمعه 10 آبان 1398 ساعت 17:35 | نوشته ‌شده به دست محمد حسین شاه پسند | ( نظرات )

جلسه ویلیام وایت با استادی راهنمای محترم مسافر حسین  و نگهبانی مسافر محمدحسن و دبیری مسافر مجید با دستور جلسه " وادی دوم و تأثیر آن روی من" و در ادامه " تولد چهارمین سال رهایی "در پارک فدک رأس ساعت 8 صبح آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شاکرم که امروز توفیق و لیاقت، نصیبم شد که بین شما دوستان حضورداشته باشم، خیلی خوشحالم که یکسری از دوستان اختلاف‌پتانسیل در آن‌ها ایجادشده و تغییر جایگاه دادند. و این نشان‌دهنده این است که مسیری که در آن قرارگرفته‌ایم، مسیر درستی است. اگر بخواهیم به بقاء یک ساختار نگاه کنیم که ماندگار است یا نه، باید به همین تغییر جایگاه‌ها نگاه کنیم که بعد از بیست سال روزبه‌روز کنگره 60 قوی‌تر و پیشرفت می‌کند و این نشان‌دهنده این است که یک تفکر سالم پشت آن بوده است و از این بابت خیلی خوشحال هستم.

من همیشه می‌گفتم امیدوارم نمایندگی قم به‌عنوان مرکزیت باشد و از دل آن شعبه‌های دیگر به وجود آید مانند شعبه ساوه و دلیجان که از دل نمایندگی قم به جود آمدند.

دستور جلسه این هفته وادی دوم بود. من وقتی به کنگره آمدم وادی‌ها و دستور جلسات یک نقطه تفکری در من ایجاد کرد و هر وادی باید برای من یک تلنگری باشد. وادی اول می‌گوید با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد و بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود. ممکن است در آن تفکر من به یأس و ناامیدی برسم، به پوچی برسم ولی وادی دوم به من می‌گوید هیچ‌کس بیهوده پا به هستی نگذاشته است.

هرکدام از ما قطعه‌ای از پازل هستیم، که باید جای خودمان را پیدا کنیم تا آن تصویر پازل به وجود آید. پس این وادی‌ها مسیر حرکت را برای ما هموار می‌کنند تا ما بهتر و زودتر جای خودمان را پیدا کنیم. ماسال‌ها از مسیر دور شده بودیم و درست زندگی کردن را بلد نبودیم. ما باید زندگی کردن را فرابگیریم و بگذاریم دیگران زندگی کنند و آن چیزی که برای خودمان دوست داریم را برای دیگران دوست بداریم.


بزرگ‌ترین نعمتی که ما مصرف‌کننده‌ها داشتیم این است که با کنگره 60 آشنا شدیم، و خیلی آموزش‌های ناب و دست‌اول را فرامی‌گیریم. شما رفتار، کردار و پوشش شخصی که روز اول وارد کنگره می‌شود را بعد از دو ماه سفر کردن اگر مقایسه کنید کلی تغییرات در شخص خواهید دید و این نشان‌دهنده هدفمند بودن آموزش‌های کنگره 60 است.

اگر بخواهیم دستور جلسه هفته قبل که D_SAP، بود را به وادی دوم و جلسه ویلیام ربط دهیم به نظر منD_SAP، برای دوستانی که قبلاً سیگار مصرف می‌کردند داروی بسیار خوبی است و هر طور که دوست دارید مصرف کنید آقای مهندس می‌فرمایند بهتر است نیم ساعت قبل از غذا یک قاشق از آن را با یک لیوان آب همراه با عسل یا شیره مصرف کنی  حالا کسانی که دوست ندارند عسل یا شیره بزنند همان‌طور با آب بخورند و باید متوجه بشویم این اتفاقات کمی نیست که در زندگی ما رقم می‌خورد، خیلی‌ها هستند مواد مصرف نمی‌کنند ولی حالشان همیشه خراب است.

 پس باید بدانیم بیهوده پا به هستی نگذاشته‌ایم و هرکدام از ما یک مأموریتی در این جهان داریم و هرچقدر بیشتر در صراط مستقیم باشیم به آن مأموریت نزدیک می‌شویم و نشانه‌اش این است که آرامش داریم برای مثال برای فراگیری زبان انگلیسی، باذوق و شوق وارد کلاس می‌شویم ولی در ادامه حالمان روزبه‌روز بدتر می‌شود و زبان را تغییر می‌دهی و به کلاس زبان عربی می‌روی و در آنجا می‌بینی که روزبه‌روز حالت بهتر می‌شود که این خودش یک نشانه است که راه را درست می‌رویم.

 حال اگر بخواهیم جایگاهمان را پیدا کنیم و برسیم به آن نقطه‌ای که باید باشیم نشانه‌اش آن است که به آرامش نسبی می‌رسیم. وقتی توانستیم به آن آرامش برسیم دیگر احساس پوچی نمی‌کنیم و افسوس گذشته را نمی‌خوریم. افسوس خوردن هم‌زمان و هم انرژی ما را می‌گیرد و این زمان و انرژی دو چیزی هستند که هیچ‌وقت به عقب برنمی‌گردند. باید یاد بگیریم به چه چیزهایی فکر کنیم و به چه چیزهایی فکر نکنیم، شما وقتی یک خواسته‌ای داری باید تفکر کنی که آیا خواسته‌ات معقول است یا نه آیا ارزش دارد که انرژی و زمان من را بگیرد یا نه. انسان یک درختی می‌کارد و برایش زحمت می‌کشد و آب و کود به آن می‌دهد که در آینده به او میوه دهد، تفکر هم همین‌طور است باید به مسائلی فکر کنیم که در آینده محصول خوبی به ما بدهند.

 گناه چیزی است که زمان و انرژی ما را بگیرد و دست آوردی برای ما نداشته باشد. پس قدر خودتان را بدانید و هرز گاهی خودتان را با گذشته خودتان مقایسه کنید و ببینید چقدر نگاهتان نسبت به زندگی و اطرافیان تغییر کرده است. باید بعد از درمان در کنگره ماندگار باشیم و به دیگران کمک کنیم همان‌طور که دیگران ماندند و به ما کمک کردند.

بخش دوم دستور جلسه تولد چهارمین سال آقای ابوالفضل مسئول نشریات قم را جشن می‌گیریم.

این روز قشنگ را به ایجنت، مرزبانان و کلیه اعضاء نمایندگی قم و همسفرانش تبریک عرض می‌کنم.

ابوالفضل آمده بود دوستش را درمان کند خودش گیر کرد، و مصمم بود که خودش مصرف‌کننده نیست ولی بعدها اعتراف کرد که مصرف‌کننده است . یکی از خصوصیات خوب آقا ابوالفضل این بود که همیشه حضور داشت ، که مسئله بسیار مهمی است چون اگر حضور نداشته باشی از آموزش‌ها عقب خواهی ماند مانند این است که زمانی به شما حقوق می‌دهند که سرکار حضورداشته باشی و کنگره باید بیایی تا آموزش‌ها را فرابگیری و تغییر کنی، اگر نیایی که چیزی نصیبت نمی‌شود. به‌هرحال سفر موادش و سیگارش را به‌خوبی انجام داد و خدا را شکر به حال خوش رسید و بهترین‌ها را برایش آرزو می‌کنم.

بیرون از کنگره به کسی زرنگ میگویند که سر مردم را کلاه بگذارد و مال مردم را بالا بکشد ولی در کنگره 60 به کسی زرنگ میگویند که سروقت در جلسات حضورداشته باشد و سروقت رها شود و سروقت دبیر، نگهبان، مرزبان و راهنما شود، پس نباید زمان را بیهوده تلف کنیم . آقا ابوالفضل در حال خدمت کردن به دیگران در قسمت نشریات است و امیدوارم در آینده کمک راهنما شود. هنگام دعا کردن برای یکدیگر دعا کنید، و همه‌چیز را برای خودمان نخواهیم .

پیام آقا ابوالفضل: مسافران بعد از گذشت دو ماه از سفر موادشان، حتماً سفر سیگارشان را شروع کنند تا  هر چه سریع‌تر رهایی‌شان را در اینجا جشن بگیریم.

صحبت‌های آقا ابوالفضل:

خدا را شکر می‌کنم که امروز در این جایگاه قرار دارم و در کنار شما دوستان هستم، از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که این بستر را برای ما فراهم کردند تشکر می‌کنم، از راهنمای گران‌قدرم آقای حسین شعبانی که زحمت زیادی برای من و نمایندگی قم کشیدند تشکر می‌کنم، از ایجنت نمایندگی و مرزبانان و کلیه اعضا که تشریف آوردند تشکر می‌کنم. امیدوارم تک‌تک اعضا، این جایگاه را تجربه کنند. من شاید حاضری خشن داشته باشم ولی دلی کوچک و مهربانی دارم و اگر کسی را ناراحت کرده‌ام معذرت می‌خواهم.

 

من خیلی سیگار می‌کشیدم و همیشه سه تا بکس سیگار می‌خریدم، مصرف سیگارم از یک بسته تا چهار بسته در روز بود و برای درمان سیگارم لحظه‌شماری می‌کردم چون زمانی که من می‌خواستم سفر سیگارم را شروع کنم، راهنمایم فرمود باید شش ماه از سفر موادت گذشته باشد تا بتوانی سفر سیگار را شروع کنی.

آمدم پیش آقای شعبانی گفتم می‌خواهم سفر سیگارم را از هفته آینده شروع کنم، فرمودند چرا از فردا سفر سیگارت را شروع نمی‌کنی، گفتم چون یکشنبه هفته بعد می‌خواهیم نذری بدهیم شاید خسته و عصبانی شوم. راهنمایم دفترچه من را نوشت و باید از دوشنبه هفته بعد روی پایلوت آدامس می‌رفتم.

سه‌شنبه‌ها صبح با دوستان استخر می‌رفتیم و من اولین کاری که بعد از بیرون آمدن از استخر انجام می‌دادم کشیدن سیگار بود. بعد از استخر می‌خواستم سیگار بکشم که آقای احمد فهیمی فرمودند چرا هنوز روی پایلوت آدامس نرفتی، گفتم قرار است از هفته آینده شروع کنم. فرمودند الآن با هفته دیگر چه فرقی می‌کند، مگر در این‌یک هفته چه  تغییری می‌کنی. سیگارم را نکشیدم و تو مسیر که داشتم می‌رفتم خانه کمی با خودم فکر کردم و به خودم گفتم بزار خودم را محک بزنم ببینم چه‌کاره هستم تا ظهر سیگار نکشیدم و بعد ظهر آمدم کنگره به آقای شعبانی گفتم من سفر سیگارم را از امروز شروع کردم ولی میشه که فقط بعد از صبحانه و نهار و شام یک نخ سیگار بکشم .

فرمودند تصمیم خودت را قطعی بگیر اگر می‌خواهی سفر سیگارت را شروع کنی و روی پایلوت آدامس بروی اگر یک نخ و یا یک پُک و سیگار بکشی سفر سیگارت خراب می‌شود و باید مجدداً سفر سیگار را شروع کنی. این حرف روی من خیلی تأثیر گذاشت و تصمیم گرفتم که دیگر لب به سیگار نزنم، حقیقتش دو روز اول کمی اذیت شدم چون وابستگی من به سیگار بیشتر از وابستگی من به مواد مخدر بود ولی کم‌کم حالم بهتر شد و روزبه‌روز حالم بهتر می‌شد.

به دوستان سفر اولی و حتی سفر دومی توصیه می‌کنم که با کوچک‌ترین مشکلی که برایشان پیش می‌آید آن را بهانه نکنند و سفرشان را خراب کنند. من زمانی بود که خیلی مشکل مالی داشتم طوری که حتی پول صدقه دادن را نداشتم ولی در کنگره یاد گرفتم که نقطه تحمل خود را بالا ببرم و صبر کنم و با کوچک‌ترین مشکلی رو به مواد و سیگار نیاورم. مشکلات دلیل نمی‌شود که دوباره به تاریکی‌ها فروبروم.

 من بعضی وقت‌ها به شوخی به دوستان میگویم زمانی که مواد مصرف می‌کردم، جیبم پر از پول بود ولی حالا همیشه جیبم خالی است. این‌ها جبران خسارت گذشته است که باید انجام دهم و آن را تحمل‌کنم.

 خدمت کردن خیلی به انسان انرژی می‌دهد، خدمت مالی حس خوبی به انسان می‌دهد. فکر نکنم جایی باشد که چنین آموزش‌هایی به ما بدهد و هرروز حالمان و زندگی‌مان را بهتر کند. بخشندگی را باید فرابگیریم تا به تعادل برسیم و همان‌طور که دیگران کاشتند ما خوردیم، ما هم باید بکاریم تا دیگران بخورند.

 


تهیه: مسافر محمدحسین

تنظیم: مسافر مجید

عکاس: مسافر هاشم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: پارک فدک،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر عباس یکشنبه 12 آبان 1398 09:48
سلام، تبریک به آقا ابوالفضل و راهنمای گرانقدرشون. و خسته نباشید به همه خدمتگذاران پارک و ویلیام.
ابراهیم کاظمی شنبه 11 آبان 1398 21:47
تبریک به حسین آقاواقاابوالفضل وتمام خدمت گذارها هفته پر انرژی بود شاد باشید
هادی فهیمی شنبه 11 آبان 1398 19:31
درود بیکران خدمت بنیان کنگره چه روز خوبی تبریک به آقای شعبانی و آقا ابوالفضل عزیز
مسافر اسماعیل یوسفی شنبه 11 آبان 1398 06:56
سلام و تبریک به اقای شعبانی و اقای ابولفضل چه روز خوبی بود یاد و خاطره چند سال پیش را برایمان زنده کرد
عباس مرادی شنبه 11 آبان 1398 00:19
عرض تبریک وخداقوت به آقاابولفضل وخانواده محترم وراهنمای گرانمایه؛آقای شعبانی عزیز
محمد جمعه 10 آبان 1398 23:06
تبریک به آقا ابولفضل گل و تشکر از آقای شعبانی برای جلسه پربار و با انرژیشون.خدا خیرتون بده.
مجید کنگره لژیون سوم جمعه 10 آبان 1398 22:24
سلام علیکم
خدمت همه خدمتگذاران کنگره 60 به آقا ابولفضل و راهنمای محترم شان آقای حسین شعبانی تبریک عرض می کنم و به همه دوستان هم خدا قوت عرض می کنم.
یا علی
احمدفهیمی جمعه 10 آبان 1398 22:16
سلام وخداقوت خدمت استادعزیزآقای شعبانی که باانرژی خوبشون به پارک آمدندولحظات خوبی رابرایمان رقم زدندوعرض تبریک به آقاابولفضل عزیزپایداباشید
حسین جمعه 10 آبان 1398 22:07
خداقوت به همه عزیزان و خدمتگذاران کنگره ۶۰ و نمایندگی امین قم
حسین جمعه 10 آبان 1398 22:06
خداقوت به همه عزیزان و خدمتگذاران کنگره ۶۰ و نمایندگی امین قم
مسافر محمدحسین لژیون7 جمعه 10 آبان 1398 22:01
با عرض سلام خدمت آقای حسین شعبانی که انرژی زیادی از شما گرفتم و صحبت های شما برایم آموزنده بود..و به آقا ابوالفضل و همسفرانش تبریک عرض میکنم..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات