"نقش سی دی‌ها و نوشتن آنها در آموزش"
پنجشنبه 14 آذر 1398 ساعت 19:34 | نوشته ‌شده به دست عباس نصرتی | ( نظرات )

جلسه‌ی هشتم از دوره نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی امین قم در روز پنج‌شنبه مورخ 98/9/14 با استادی راهنمای محترم مسافر آقای احمد فهیمی و نگهبانی مسافر مهران  و دبیری مسافر امید با دستور جلسه‌ی "نقش سی‌دی نوشتن سی‌دی‌ها در آموزش "رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخان استاد:

در ابتدا از خداوند سپاسگزارم که در این جایگاه هستم و همین‌طور از دوست خوبم آقا آرش راهنمای محترم شعبه سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قراردادند تا آموزش ببینم و خدمت کنم و امیدوارم جلسه‌ی خوب و پرانرژی‌ای در کنار هم داشته باشیم. 

 بیست و دومین سال رهایی و آزادی بزرگ‌مرد تاریخ علم درمان اعتیاد و کاشف راه روش درمان اعتیاد و خیلی از بیمارهای دیگر آقای مهندس دژاکام را در ابتدا به خودشان، خانواده محترمشان و کل اعضای کنگره ۶۰ و علی‌الخصوص مسافران و همسفران نمایندگی امین قم تبریک عرض می‌کنم، امیدوارم که همه‌ی ما رهجوهای خوبی برای کنگره‌۶۰ و آقای مهندس باشیم.


دستور جلسه‌ی امروز در مورد نقش سی‌دی‌ها و نوشتن آن‌ها در آموزش من است. من داشتم درباره‌ی این موضوع فکر می‌کردم یاد زمانی افتادم که ما رفتیم مدرسه برای اینکه از یک انسان بی‌سواد تبدیل بشویم به یک انسان باسواد. خب فکر می‌کردم اگر آن کتاب‌ها و آن دفترها و آن ابزار آموزشی و معلم نبود خیلی از ما خواندن و نوشتن را یاد نمی‌گرفتیم.

این سی‌دی‌ها و جزوات آموزشی را وقتی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در تمام آموزشگاه‌ها یک مسئله‌ی بسیار مهم و حیاتی است، کسانی که خوب از آن جزوات و آموزش‌ها در هرجایی و در هر آموزشگاهی استفاده کردند، آن‌ها الآن اساتیدی هستند و در جایگاه‌های خوبی قرار گرفتند. آن‌هایی که کتاب‌هایشان تا آخر سال نو ماند و خیلی استفاده نکردند، خب حتی دیپلم نگرفتند و شرایط خوبی را شاید طی نکردند. در کنگره ۶۰ هم به نظر من یک مسافری که وارد کنگره ۶۰ می‌شود، مثل این می‌‌ماند که می‌خواهد دیپلمش را بگیرد، یعنی سفر اول یک سفری است که انگار از اول دبستان تا مقطع دیپلم اگر خوب سی‌دی‌ها را گوش کند، اگر جهان‌بینی یک و دو را، کتاب ۶۰ درجه را و کتاب عشق را خوب بخواند، این‌ها را خوب شخم بزند، سی‌دی‌ها را خوب گوش کند و وقتی دیپلمش را بگیرد، آمادگی خیلی کامل دارد برای لیسانس، آن‌ها از آن دسته افرادی هستند که وقتی رها می‌شوند، می‌آیند آزمون کمک راهنمایی شرکت می‌کنند و خیلی راحت هم قبول می‌شوند.

ولی آن‌هایی که کتاب‌ها و جزوات را خوب نخواندند، می‌آیند مدام میگویند اینجا چرا این‌جوری است، دو دوتا چند تا می‌شود، مثلاً این معادله اصلاً به فکر و ذهنم نمی‌آید و همچنان با مشکلات زیادی درگیر هستند، این را به خاطر این می‌گویم که دیگر جزو آن دسته از دانش‌آموزانی نباشیم که مدام بخواهیم دوباره تکرار کنیم؛ یعنی کلاس اول را نمی‌خواند رفو زه می‌شود، دوباره باید بیاید از اول بخواند، سوم را خوب نمی‌خواند رفو زه می‌شود، باید دوباره از اول بخواند، حداقلش این است که در کنگره ۶۰ همه‌ی ما خیلی آسیب‌ها و ضررهای زیادی را دیدیم، اینجا را اقلاً یک شاگرد خوبی باشیم، یک شاگرد درس‌خوان باشیم، یک شاگرد گوش به حرف باشیم، دیگر آن کارهایی که قبلاً کردیم اینجا سعی کنید که انجام ندهید، چون خیلی ضرر می‌کنید؛ اما اگر شاگرد خوبی باشیم، به‌موقع بیاییم، احترام بگذاریم، سی‌دی‌ها را بنویسیم، هم حال دلمان خوب می‌شود، هم حال زندگی‌مان خوب می‌شود، هم حال کارمان خوب می‌شود. همه‌چیز‌ عوض می‌شود؛ اما شرط شروطش این است که ما این سی‌دی‌ها را بنویسیم. من خودم الآن نزدیک هفت سال است که در کنگره ۶۰ هستم هنوز سی‌دی‌ها را واو به واو می‌نویسم. چون هنوز نیاز دارم.

ما در کنگره ۶۰ فارغ‌التحصیل ندارم، اصلاً هیچ جا فارغ‌التحصیل نداریم، آن‌هم علمی که علم زندگی است که هیچ جای دنیا این علم را ندارند، اگر دارند خیلی کم دارند، یک‌بخشی‌اش رادارند، اما کنگره ۶۰ توسط آقای مهندس و استاید بزرگی که دارند، دارند این علم را خیلی مستقیم و خیلی دست‌نخورده و خیلی دقیق بدون هیچ تحریف بدون هیچ غلطی به ما انتقال می‌دهند.

اگر این علم باعث نشود که من حالم خوب بشود، باعث نشود که من رفتارم خوب بشود،  زندگی‌ام تغییر بکند، متأسفانه یعنی من در شرایط خوبی قرار ندارم. من افرادی را می‌بینم که خب به‌موقع می‌‌آیند، به‌موقع می‌روند، رنگ و روی‌شان خیلی خوب شده است، در ورزش‌ها هستند، تئاتر می‌روند و فکرشان هست که تئاتر بروند. خب این‌ها کسانی هستند که سی‌دی‌ها را گوش می‌کنند و یک‌جوری دل‌بسته شدند، متوجه شدند.

ما از روی نشانه‌ها متوجه می‌شویم که کی بیدار است که کی بیدار نیست. در این وضعیت اقتصادی بعضی‌ها می‌آیند و شش میلیون کارت می‌کشند. واقعاً این از کجا نشئت می‌گیرد. اگر بگویی بیا برای حسینیه کارت بکش شاید پنجاه‌هزار تومان بدهد. شاید صد هزار تومان برای مسجد، برای بیمارستان، ولی اینجا می‌آید شش میلیون می‌کشد، شاید توانایی آن‌چنانی هم نداشته باشد، اما منی که توانایی دارم، اگر این شش میلیون را کارت نمی‌کشم، حالا مبلغش مهم نیست، یعنی متوجه نشدم کجا آمدم، دارم چه‌کار می‌کنم و چه تغییراتی در درون من اتفاق افتاده است. پیشنهاد می‌کنم به همه عزیزان را که حتماً حالا اگر می‌شود باراهنمایشان هماهنگ بکنند بروند این تئاتر را حتماً از نزدیک ببیند، بسیار تئاتر لذت بخشی است. امیدوارم که قسمت همه‌ی مسافران و همسفران بشود.

راهیی مسافر اکبر رهجوی راهنمای محترم آقای پور بکر

رهایی مسافر رهجوی راهنمای محترم آقای بلاغی

مرزبان کشیک: مسافر قاسم

تنظیم :مسافر مجید کنگره

عکاس:مسافر حسین

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابراهیم-ر لژیون چهارم یکشنبه 17 آذر 1398 07:35
تشکر از استاد،نگهبان ودبیر جلسه
جلسه بسیار خوب وپر انرژی بود لذت بردم
دست همگی درد نکند
مسافر عباس مرادی از ل۴ شنبه 16 آذر 1398 15:14
خداقوت احمد آقا.فیض بردیم.
به نگهبان ودبیر هم خداقوت میگم.از کوزه همان تراود که در اوست.خدا حافظ همه خدمتگزاران کنگره باشد
علی رضا حجتی شنبه 16 آذر 1398 10:13
سلام عرض ادب و احترام احمد آقا استفاده کردیم از صحبتهای شیرین شما خدا قوت عرض می کنم خدمت نگهبان ودبیرمحترم وهمچنین خدا قوت به خدمت مرزبان محترم اقا قاسم عزیز
حسین جمعه 15 آذر 1398 23:12
با سلام به اقای احمدی که صحبتهای خوبی انجام دادند ولی قوانین میگوید که بین مشارکتها نباید صحبت کنید البته ای از وظایف نگهبان است .و مرزبانان
مسافر محمدحسین لژیون ۷ جمعه 15 آذر 1398 20:02
با عرض سلام و خدا قوت به استاد جلسه راهنمای محترم آقای فهیمی که جلسه پربار و پرانرژی برگزار کردند... با تشکر از مرزبانان و کلیه خدمتگزاران
مجید کنگره جمعه 15 آذر 1398 19:13
سلام
خدا قوت تشکر می کنم از راهنمای محترم آقای احمد فهیمی واقعا استفاده کردیم
یاعلی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic