" گلریزان و اولین سال رهایی "
جمعه 22 آذر 1398 ساعت 22:16 | نوشته ‌شده به دست محمد حسین شاه پسند | ( نظرات )

جلسه‌ی نهم از دوره نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی امین قم در روز پنج‌شنبه مورخ 98/9/21 با استادی ایجنت محترم مسافر محمد و نگهبانی مسافر مهران  و دبیری مسافر امید با دستور جلسه‌ی "گلریزان " و در ادامه " اولین سال رهایی " رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدمتِ مرزبانان محترم خدا قوت عرض می‌کنم که زحمات زیادی برای برگزاری جلسات می‌کشند.

بیست و دومین سالروز رهایی بزرگ‌مرد تاریخ اعتیادِ جهان؛  آقای مهندس را از بند اعتیاد به خانواده محترمشان و کلیه اعضا تبریک عرض می‌کنم.

به مسافرانی که روز دوشنبه شال کمک راهنمایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کردند تبریک عرض می‌کنم  و امیدوارم در این راه ثابت‌قدم و استوار باشند و رهجوهای خوبی پروش بدهند.

دستور جلسه امروز گلریزان است؛ هر ساختاری برای اینکه بتواند با استقامت و پایداری به کار خود ادامه بدهد نیاز  به حفظ و بقاء  و رشد و توسعه دارد. ما هم باید در نمایندگی امین قم این کار را انجام دهیم یعنی خود و جایگاهمان را حفظ کنیم و هم بتوانیم با پیشرفت توان مالی، افراد بیشتری را جذب کنیم که برای این کار  باید یک ساختمان مناسب داشته باشیم و به نظرم بعد از هفت سال فعالیت این نمایندگی، وقت آن رسیده است که یکجایی برای خودمان تهیه کنیم.

تمام ما که مزه اعتیاد را چشیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم و خیلی از راه‌ها را برای خلاصی از آن امتحان کرده‌ایم ولی به نتیجه نرسیده‌ایم. وقتی باحال خراب وارد کنگره شدم ، همان ابتدای سفر متوجه شدم این روش و متُد با بقیه روش‌ها فرق می‌کند، چون روزبه‌روز حالم بهتر می‌شد.

وقتی پیشکسوتان به من گفتند که باید خدمت کنی، گفتم چه جایی بهتر از کنگره 60، که یک خانواده را از تاریکی به روشنایی هدایت کنم و این افتخاری است که نصیب هرکسی نمی‌شود و این خدمت را باجان و دل پذیرفتم. الآن کسانی هستند که حاضرند از دیگران پول قرض کنند و در جشن گلریزان یا لژیون سردار شرکت کنند و این اهمیت این موضوع را می‌رساند.

باید راجع به آن تفکر کنیم که شرکت در گلریزان و لژیون سردار چه اهمیتی دارد. کنگره به پول من نیاز ندارد ولی من به‌عنوان شخصی که با روش DST، به درمان اعتیاد رسیدم و شخصیت آقای مهندس را شناختم، نسبت به دانایی که در کنگره کسب کرده‌ام این را وظیفه خود میدانم که در این جشن شرکت کنم. همه اعضای کنگره 60 می‌دانند که کنگره مانند خانه دوم ما است، یعنی همان‌طور که برای خانه خود خرید می‌کنیم باید در مخارج کنگره کمک کنم. همان‌طور که دیگران کاشتند ما خوردیم ما هم باید بکاریم و دیگران بخورند و این علم کنگره دست‌به‌دست بچرخد تا روزبه‌روز درخت کنگره 60 تنومندتر شود و افراد بیشتری از تاریکی بیرون آیند. امیدوارم امسال در قسمت مسافران و همسفران جشن خوبی و باشکوهی برگزار شود و انشا الله که امسال از نمایندگی امین قم یک دنور داشته باشیم.

قسمت دوم دستور جلسه تولد اولین سال رهایی مرزبان محترم آقای علیرضا از بند اعتیاد است. پیامی که برای آقای علیرضا آمده است را قرائت می‌کنم:

هر رودی که از جایی بیرون می‌آید، همه تلاش‌ها را می‌کند و خود را به تخته‌سنگ‌ها و قلوه‌سنگ‌ها میزند تا راهش را هموار نماید، راه سخت است، اما امکان‌پذیر است که به بحر ملحق شود.

راهنمای درمان اعتیاد ایشان آقای اسماعیل یوسفی و من در قسمت مرزبانی راهنمای ایشان هستم و اطلاعات زیادی راجع به سفر اولشان ندارم . ولی آقای علیرضا رشد خوبی داشته است که در اولین سال رهایی‌اش در جایگاه مرزبانی خدمت می‌کند که این نشان‌دهنده خواست قوی و گوش‌به‌فرمان بودن ایشان است. آقای علیرضا و همسفرشان هر دو در قسمت مرزبانی خدمت می‌کنند و یک خانواده خدمتگزاری هستند که این سعادت نصیب هرکسی نمی‌شود.

من آقای علیرضا را دوست دارم و همیشه در جلسات حضور دارند و غیبت نمی‌کنند و یک رهجوی مؤدب است، هنگامی‌که می‌آید سلام می‌کند و هنگام رفتن اجازه می‌گیرد و خداحافظی می‌کند. ایشان به‌عنوان مرزبانی مالی در حال خدمت هستند که زحمت زیادی می‌کشند و وقت زیادی می‌گذارند و هم در صور آشکار و هم در صور پنهان خدمت می‌کنند.

برای این خانواده خدمتگزار، آرزوی موفقیت رادارم و انشا الله بعد از شال مرزبانی شال کمک را  راهنمایی دریافت کند و در آن جایگاه خدمت کند.

اعلام سفر مسافر علیرضا:

آخرین آنتی ایکس: تریاک، روش درمان : داروی درمان: شربت مدت سفر اول: 10 ماه و 20 روز ، ورزش: شنا، رهایی از بند اعتیاد: 1 سال و 1 ماه ، با راهنمای گران‌قدر آقای محمد بصیریآرزوی مسافر علیرضا:

 آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها با گوش‌به‌فرمان بودن؛ به رهایی و حال خوش برسند.

آرزوی همسفر معصومه:

 آرزو می‌کنم تمام کسانی که در تاریکی اعتیاد هستند، راه کنگره برایشان باز بشود، تا به روشنایی برسند.

سخنان مرزبان محترم مسافر علیرضا:

 من خدا را شکر می‌کنم و سپاس گذار خداوند هستم که امروز این جایگاه را تجربه می‌کنم و جا دارد ابتدا رهایی بیست و دومین سال جناب مهندس به خودشان و خانواده‌ی محترمشان و به ایجنت محترم، به اعضای نمایندگی امین قم تبریک بگویم. و واقعاً نمی‌دانم چطوری بگویم، اگر آقای مهندس نبودند، نمی‌دانم الآن من کجا بودم. مثل همه‌ی دوستان با مصرف مواد مخدر وارد کنگره‌ی 60 شدم. من روزانه پنج ـ شش گرم تریاک مصرف می‌کردم و خیلی راه‌ها را امتحان کردم، یعنی همیشه فکر می‌کردم که یک‌شب باشد که بدون مواد زندگی کنم، چه شب‌هایی که می‌رفتم شب‌های احیا، و به خدا التماس می‌کردم، درست است خداوند باید کمک کند و اذن آن را صادر کند،سال 92 بود، یکی از دوستان کنگره را به من معرفی کردند، شعبه‌ی امین قم ـ پارک فدک بود، رفتم، دو ـ سه ساعت آنجا بودم. این همیشه برای من سؤال است، نمی‌دانم خواستش نبود، اذنش صادر نشده بود، نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد، برگشتم و نرفتم.

تا اینکه دیدم یکی از دوستان کنگره می‌آید، کنگره را خبر داشتم، ولی این همسفرم شاهد قضیه است، من پنج ـ شش ماه می‌رفتم اسلامشهر و دارو می‌گرفتم، آن کلینیک هم وصل بود به کنگره‌ی 60، به کنگره 60 دارو می‌داد. ولی به من نگفت، واقعاً کنگره‌ی 60 معجزه می‌کند، الآن یادم می‌افتد. خیلی عذاب کشیدم، شش ماه من این مسیر را می‌رفتم، او ـ تی می‌گرفتم، چهار ماه ـ پنج ماه فکر می‌کنم، روزانه من به‌صورت ثابت او ـ تی مصرف می‌کردم. اما بدون پروتکل، آموزش نبود، سی دی نبود، راهنما نبود، به من بگوید که شما باید به‌صورت پله‌کانی دارویت را کم کنی به روش دی اس تی، تا اینکه یکی از دوستان می‌آمدند، دیدم دارند حالشان خوب می‌شود، ولی آن بنده خدا نمی‌دانم بعد از شش ماه نیامد. روز اولی که وارد کنگره‌ی شصت شدم، با نگرانی و ترس، با ناامیدی آمدم لژیون آقا اسماعیل، راهنمای سفر اولم که خیلی اذیتش کردم، روز اول یادم است، بعد از جلسه‌ی تازه واردین، گفت بیا بشین بغل من، اصلاً یادم نمی‌رود.

همیشه قدردان و سپاس گذار آقا اسماعیل هستم که خیلی زحمت من را  کشیدند ، دستش را می‌بوسم، و  الآن از راهنمای گران‌قدرم آقای بصیری تشکر می‌کنم. از مرزبانان دوره قبل تشکر می‌کنم. از مرزبانان، آقای علیرضا، آقا قاسم، آقا هادی، آقا ابراهیم، و ایجنت محترم راهنمای گران‌قدر تشکر می‌کنم، از همسفرم تشکر می‌کنم، راهنمای سفر اول همسفرم خانم نیره تشکر می‌کنم. اسیستانت محترم شعبه‌ی مان، تشکر می‌کنم.

از آقای مهندس که واقعاً، واقعاً حق به گردن ما دارند تشکر می‌کنم، از همه‌ی عزیزان، از راهنماهای عزیز، تشکر می‌کنم. از همسفران گرامی، از شما عزیزان گرامی که امروز در کنار ما هستید، این جشن‌ها را می‌بینید، تشکر می‌کنم.

همسفر محمدمهدی:

من هم خدا را شکر می‌کنم و از راهنمای پدرم آقا اسماعیل، آقای بصیری تشکر می‌کنم و تولد 22 سالگی مهندس را شکر گذاری می‌کنم.


سخنان اسیستانت محترم همسفر مرضیه:

خدایا شاکرم که توفیق نصیبم شد که یک‌بار دیگر این جایگاه را تجربه کنم، جا دارد به‌نوبه‌ی خودم تبریک عرض کنم اولین سال رهایی را به جناب آقای مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی، خانواده محترمشان و تمام عزیزان نمایندگی امین قم. به ایجنت محترم تبریک عرض می‌کنم. به آقا علیرضا تبریک عرض می‌کنم. به پسرش، دختر گلش تبریک عرض می‌کنم. به خانم معصومه‌ی عزیز تبریک عرض می‌کنم و راهنمای اولیه‌شان که خانم نیره که امروز اینجا جایشان خیلی خالی است.

درواقع خانم نیره این زحمات را برای خانم معصومه کشیدن و این رهجوی خوب و خدمت گذار را برای کنگره 60 تربیت کردن. راز موفقیت یک خانواده کنگره‌ای، که خدا را شکر در اولین سال رهایی‌شان در جایگاه مرزبانی در حال خدمت است، خدمت کردن در کنگره است، و این خدمت کردن هم می‌تواند به بقیه انرژی بدهد و نور خدمت به خودشان و خانواده‌ی‌شان برگردد. واقعاً خیلی خوشحالم برای خانم معصومه، همیشه خدمت گذار بود، و همیشه هر جا ما هر خدمتی را می‌خواستیم خانم معصومه پیش‌قدم بود، ما آخرین تجربه را در بخش همسفران در ماه رمضان داشتیم. با آشپزخانه ولی خب خانم معصومه این وظیفه را، این خدمت را تقبل کردند، و زحمات زیادی را به کمک بقیه اعضا کشیدن در بخش آشپزخانه، الآن هم در جایگاه مرزبانی خدمت می‌کنند. این دوره را فکر می‌کنم در نشریات داشتند خدمت می‌کردند. و در هر جا خدمت گذار بودند به نحو احسنت خدمتشان را انجام دادند. و امیدوارم در این جایگاه مرزبانی هم یک خدمت گذار خوبی برای کنگره باشند. از مرزبان‌های گذشته، تمام کمک راهنماها، و تمام خدمت گذارانی که کمک کردن، امروز معصومه عزیز در این جایگاه باشد و این حال خوش برای خودش و خانواده‌اش به ارمغان بیاورد تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم تک‌تک سفراولی‌ها بتوانند مانند خانم معصومه این جایگاه را تجربه کنند.

سخنان مرزبان محترم همسفر معصومه:

خدا را شکر می‌کنم که در کنگره حضور دارم و این جایگاه را توانستم تجربه کنم. حس خوبی دارم، امیدوارم همه‌ی سفر اولی‌ها این جایگاه را تجربه کنند، من قبل از کنگره حال خوبی نداشتم، بعد پنج ـ شش ماه که دیدم مسافرم دارد می‌آید. تغییرات را که در او دیدم، کنجکاو شدم نسبت به کنگره، خدا را شکر می‌کنم آمدم کنگره، جذب کنگره شدم، از آموزش‌های خانم نیره توانستم، خدمت کنم، یک خدمت گذار، بتواند حالش خوب بشود. حالم کم‌کم خوب شد، تا اینکه به مرزبانی شرکت کردم، خدا را شکر می‌کنم رأی آوردم، حال خوبی دارم، امیدوارم که همیشه خدمت گذار کنگره باشم، از آقای مهندس تقدیر و تشکر می‌کنم که چنین جایی را برایمان فراهم کردن، هم آموزش بگیریم و خدمت کنیم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. از آقای بصیری، از اسیستانت، از ایجنت شعبه تشکر می‌کنم. از مرزبان‌های محترم تشکر می‌کنم. از خواهر لژیونی خانم زینب تشکر می‌کنم.

از تک‌تک راهنماهای محترم تشکر می‌کنم. از مسافرم تشکر می‌کنم، که واقعاً سفر خوبی داشتند، از اول خدمت گذار خوبی بودند. فکر کنم که سه ماه بود که داشت می‌آمد کنگره، در آبدارخانه خدمت کرد، خیلی تشکر می‌کنم. سفر خوبی داشتند و اجازه دادند من هم در کنارشان باشند. من هم تشکر می‌کنم، از راهنمای سفر اولشان آقای یوسفی تشکر می‌کنم، از آقای بصیری تشکر می‌کنم، و از راهنمای سفر اول خودم، خانم نیره عزیزم خیلی تشکر می‌کنم. و از خانم مرضیه عزیزم که در کنارشان آموزش می‌گیرم تشکر می‌کنم.


تهیه: مسافر عباس
تنظیم: مسافر محمدحسین
عکاس: مسافر حسین
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد، کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید کنگره پنجشنبه 28 آذر 1398 06:47
سلام
خداقوت و انشالله همیشه سالم و پیروز باشید
انشالله
مسافرامید ل3 دوشنبه 25 آذر 1398 09:51
خدا قوت
مسافرامید ل3 دوشنبه 25 آذر 1398 09:51
خدا قوت
هادی فهیمی شنبه 23 آذر 1398 15:59
درود بیکران خدمت بنیان کنگره؛
علیرضا عزیز انشاالله همیشه شاد و سلامت کنار خانواده محترمتان سبز بمانید. تبریک ویژه خدمت ایجنت محترم همچنین راهنمای محترم آقای اسماعیل عزیز
ابراهیم-ر لژیون چهارم شنبه 23 آذر 1398 15:24
درودبر بنیان کنگره شصت
تبریک به آقای بصیری وآقای یوسفی عزیز
تبریک مجدد به آقای علیرضای عزیز امیدوارم همیشه در همه مراحل زندگی پیروز باشید
ولی اسلامی جمعه 22 آذر 1398 23:15
باسلام وخداقوت و تبریک وتهنیت ویژه به اقای بصیری بابت پرورش مسافرانی امثال علیرضا که مثل نور میدرخشند ودر جایگاههای مختلف خدمت میکنند.به علیرضای عزیز اولین سال رهاییش و جایگاه مرزبانی را تبریک میگم...ولی اسلامی
مسافر محمدحسین لژیون7 جمعه 22 آذر 1398 22:32
اولین سال رهایی مرزبان محترم آقای علیرضا را به همسفر محترمشان و ایجنت محترم آقای بصیری و به راهنمای محترم آقا اسماعیل تبریک عرض میکنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات