"جشن گل ریزان"
شنبه 30 آذر 1398 ساعت 14:23 | نوشته ‌شده به دست مجید کنگره | ( نظرات )
جلسه‌ی دهم از دوره نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی امین قم در روز پنج‌شنبه مورخ 98/9/28 با استادی راهنمای محترم آقای مهدی نجفی  و نگهبانی مسافر مهران  و دبیری مسافر امید با دستور جلسه‌ی "گلریزان  " رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه‌ی مان جشن هفته‌ی گل‌ریزان یا هفته گل‌ریزان است، من لازم می‌دانم ابتدا تبریک بگویم این هفته را خدمت همه‌ی عزیزان، مسافران و همسفران، تشکر کنم از خدمت‌گزاران، چه در قسمت مسافرین چه در قسمت همسفران، ایجنت محترم، مرزبانان محترم، اسیستنت محترم که زحمت کشیدن و تلاش کردن و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه جشن‌های باشکوهی برگزار کردند و تبریک می‌گویم به عزیزانی که شرکت کردن در این جشن بزرگ.

تبریک می‌گویم به دوستانی که هفته‌ی گذشته شال کمک راهنمایی را دریافت کردن، تبریک می‌گویم به عزیزانی که دیروز گل رهایی دریافت کردند.

سی دی زوج و فرد و را گوش می‌کردم، آقای مهندس راجب سوره فجر صحبت می‌کردند، گفتند تمام مسائل در خود کلام‌الله هست و اگر مطلبی بیان می‌شود، توضیح مطلب هم درجاهای دیگر درواقع ذکر می‌شود، داشتم نماز می‌خواندم ناخودآگاه یک مقدار فکرم جلب شد، دیدم که ما در سوره‌ی حمد بعدازاینکه حمد و سپاس خداوند را می‌گوییم، دوتا ویژگی بارز خداوند را بیان می‌کنیم که رحمان و رحیم هست و بعد مالک روز جزاست و به خداوند می‌گوییم که تنها تو را عبادت می‌کنیم و تنها از تو کمک می‌خواهیم که چه‌کار بکنیم؟ ما را به راه راست هدایت فرما، در ادامه آیه هم مشخص می‌کند، کسانی که به راه راست باشند، درواقع انعمت علیهم، یا نعمت بهشان داده می‌شود، یا کسانی که درراه فسق و فجور باشند، کسانی هستند که بهشان خشم گرفته می‌شود و گمراه هستند.

حالا که درواقع این سوره تمام می‌شود در قرآن، سوره‌ی بقره شروع می‌کند به بیان کردن آن ابزاری که راه راست و آن راه مستقیم را به ما نشان می‌دهد را معرفی می‌کند که می‌گوید ذلک الکتاب لاریب فیه، هدی للمتقین، این کتابی است که هیچ شکی در آن نیست و هدایت‌گر متقین است، کسانی که بخواهند تقواپیشه کنند و متقین کسانی هستند که «الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَ یُقِیمُونَ الصَّلاةَ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقُونَ‌» یعنی، مؤمنین کسانی هستند که به غیب ایمان‌دارند، یعنی اولین مطلبی که دارد بیان می‌کند این هستش که انسان مرگ ندارد، یعنی با مردن انسان از دنیا نخواهد رفت. حتماً زندگی انسان بقا دارد و جهان دیگری هستش و حالا این را بیان می‌کند، بعد از برپایی نماز کسانی هستند که از آن چیزی که روزی‌شان قراردادیم، انفاق می‌کنند و بخشش می‌کنند.

و منِ مهدی، زمانی که مصرف‌کننده مواد مخدر بودم، دنبال درمان بودم و از خداوند کمک می‌خواستم و روزانه ده مرتبه سر نماز می‌گفتم خداوندا من را به راه راست و صراط مستقیم هدایت فرما، خداوند دستم را گرفت، هدایتم کرد، خداوند کنگره ۶۰ را در مسیر زندگی‌ام قرارداد، یک وسیله‌ای درواقع جلوی پای من گذاشت که بیایم از این وسیله استفاده بکنم و درواقع در صراط مستقیم حرکت بکنم و نشانه‌‌هایش را گفت، کسانی که می‌خواهند درواقع جزو متقین باشند، چه کسانی هستند، کسانی هستند که به زندگی جاودانه اعتقاددارند، نماز را به پا می‌دارند و از آن چیزی که روزی‌شان کردیم، انفاق می‌کنند.

حالا من آمدم در کنگره، در صراط مستقیم حرکت کنم، درمان می‌شوم و درواقع وقتی حالم خوب می‌شود، فعالیتم بیشتر می‌شود، کسب و درآمدم بیشتر می‌شود، حالا وقتش هست که دینم را هم ادا بکنم و ادا کردن دِین راه‌های مختلفی دارد ولی بارزترینش این هستش که به‌صورت پرداخت نقدی و مالی و درواقع انفاق کردن و بخشش کردن باشد.

یک مسئله همیشه برای خودم سؤال بود، چرا می‌گویند جشن گل‌ریزان، من خودم در سفر اول می‌گفتم بابا من باید بروم آنجا کارت بکشم، یک‌چیزی از جیبم برود بعد اسمش را می‌گذارند جشن گل‌ریزان، بعد درواقع این موضوع برایم روشن شد که چرا جشن گل‌ریزان و به اعتقاد من جشن دانایی است، جشن اجرا کردن وادی چهاردهم هستش، ما دوتا وادی اجرایی داریم در مجموعه چهارده وادی، یکی وادی هشتم هستش که مراسم پیمان است و دیگری وادی چهاردهم، اینکه می‌گوید آنچه باور است محبت است، آنچه نیست ظروف تهی است، محبت یعنی بخشش بلاعوض، تنها چیزی که در این دنیا حالا من از خودم سراغ دارم، این هستش که من به فرزندم محبت بلاعوض داشتم، حتی به پدر و مادرم محبت می‌کردم در قبالش انتظار و چشم‌داشت داشتم.

مهمان دعوت می‌کردم، خواهر و برادرم می‌آمدند خانه‌ام، انتظار داشتم در مقابل پذیرایی بشوم، دعوت بشوم، نهار و شام و الی‌آخر، ولی وادی چهاردهم وقتی صحبت از محبت می‌کند، یعنی بخشش بلاعوض، اینکه اگر می‌بخشی، هیچ چشم‌داشتی و هیچ انتظاری از هیچ‌کسی نداشته باشید و وقتی به این مرحله رسیدم، این جشن گرفتن دارد و این هفته‌ی گل‌ریزان و جشن هفته گل‌ریزان به این مناسبت هستش، مطلب دوم اینکه باز، یک گریزی بزنم به سی دی زوج و فرد، راجع به شفع و وتری که آقای مهندس صحبت کردن، یکی از مطالبی که بیان کردن درواقع ناقض پیمان و عهدشکن نباشیم. کسانی که از ولیال عشری که صحبت می‌شود. تاریکی‌ها و ظلماتی که هستش، یا ازآن‌رو سکه نگاه بکنیم، باز در کلام‌الله هست، یکی از صفات مؤمنان، می‌گوید اوفی به عهدکم، کسانی که به عهدهایشان وفا می‌کنند.

پس دوستان، چه عزیزان همسفر، چه عزیزان مسافر، روز دوشنبه و سه‌شنبه آمدید مبالغی را تعهد کردید که پرداخت خواهید کرد، برای اینکه مورد رحمت قرار بگیریم و مورد شفاعت قرار بگیریم،‌ لازم و ضروری است که به تعهداتمان عمل کنیم و پیمان‌شکن نباشیم.

مطلب آخر هم اینکه، باز استفاده می‌کنم از صحبت‌های آقای مهندس، کنگره کارش تکرار هستش، ممکن است بعضی‌ها از این تکرار ناراحت بشوند، اگر ناراحت می‌شوند، به این دلیل است که راه کنگره را هنوز نمی‌شناسند و قوانین کنگره ۶۰ را نمی‌دانند. با تکرار و تمرین هستش که مطلب جا می‌افتد. ممکن است منِ‌ راهنما، ده بار، بیست بار، پنجاه بار سر لژیون صحبت بکنم، راجع به بحث مالی، راجب مشارکت کردن در هفته گل‌ریزان،‌ نه برای رهجوهای لژیون خودم که برای هرکدام از دوستان این قضیه را تکرار بکنم، ممکن هم هست که صراحتاً آن‌هایی را که بیشتر دوستشان دارم بهشان بگویم، رفتی ـ کارت کشیدی، مشارکت کردی، چرا این را می‌گویم، برای اینکه خودم کارت کشیدم حالم خوب شده است.

آقای مهندس هر چیزی که به ما توصیه می‌کنند، اول خودشان اجرا می‌کنند. وقتی می‌بینند اجرا کردند حالشان خوب شده است،‌ می‌گویند در مجموعه کنگره‌ی ۶۰ بیایید این را اجرایی کنید تا حالتان خوب بشود. ما هم رهرو هستیم، رهجو هستیم، پیرو هستیم و هر کاری را که درواقع انجام می‌دهیم و حالمان خوب می‌شود. دوست داریم به دیگران هم بگوییم و این کار را انجام بدهند تا حالشان خوب بشود، پس یک‌وقت هم موردی به شخص خاصی گفته می‌شود به دل نگیرید، ناراحت نشوید، راهنماها دوستتان دارند و می‌خواهند که باحال خوب برسید.

رهایی مسافر مجتبی رهجوی راهنمای محترم آرش یوسفی

رهایی مسافر حمید رهجوی راهنمای محترم آرش یوسفی

رهایی مسافر رهجوی راهنمای محترم اسمائیل یوسفی

رهایی مسافر رهجوی راهنمای محترم اصغر جوادی

مرزبان کشیک: مسافر علیرضا


تنظیم: مسافر مجید کنگره

عکاس: مسافر حسین

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر نیما - گیلان سه شنبه 15 بهمن 1398 01:16
آقا مهدی عزیز دوستتون دارم آرزو می کنم در کنار خانم الهام و احسان عزیز همیشه شاد و سلامت باشید
مسافر مجتبی حایری یکشنبه 1 دی 1398 12:42
سلام وخداقوت به استاد محترم آقامهدی وتبریک عرض عرض میکنم به دوستان که به رهایی رسیدند امید وارم در ادامه مسیر جایگاه بالاتر را کسب نمایند .
مجید لژیون هشتم شنبه 30 آذر 1398 18:28
با سلام وخسته نباشید خدمت راهنمایی عزیزم آقای جوادی
وعرض تبریک وتهنیت خدمت دوست عزیزم آقارضا امیدوارم
همیشه شاد وسرحال باشی داداش
ابراهیم-ر لژیون چهارم شنبه 30 آذر 1398 18:14
درود بر بنیان کنگره شصت
خدا قوت خدمت استاد ونگهبان ودبیر جلسه
صحبتهای آقامهدی نجفی بسیار آموزنده وخوب بود متشکرم
مسافر محمدحسین لژیون7 شنبه 30 آذر 1398 17:41
خدا قوت به استاد جلسه،راهنمای محترم آقا مهدی که جلسه پربار و مطالب آموزنده ای بیان کردند.. با تشکر از کلیه خدمتگزاران
مجید کنگره شنبه 30 آذر 1398 14:44
سلام
خدا قوت آقا مهدی راهنمای محترم
و تبریک عرض می کنم به دو برادر لژیونی خودم آقا مجتبی و حمید عزیز
و دیگر دوستانی که رهایی گرفتند تبریک عرض می کنم
یا علی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات