" ازدواج و سومین سال رهایی "
جمعه 6 دی 1398 ساعت 19:28 | نوشته ‌شده به دست محمد حسین شاه پسند | ( نظرات )

جلسه‌ی یازدهم از دوره نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی امین قم در روز پنج‌شنبه مورخ 98/10/5 با استادی کمک راهنمای محترم مسافر پرویز و نگهبانی مسافر مهران  و دبیری مسافر امید با دستور جلسه‌  "ازدواج " و در ادامه " سومین سال رهایی " رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه این هفته ازدواج است و اعضای کنگره 60، می‌دانند که هر چیزی در جهان، نیاز به جهان‌بینی دارد. زمانی که تصمیم گرفتم اعتیادم را ترک کنم چون در سایر روش‌های ترک؛ جهان‌بینی وجود نداشت به نتیجه نمی‌رسیدم.

در ورزش راگبی که یکی از خشن‌ترین ورزش‌های جهان است، تیم راگبی کنگره 60، جام اخلاق دریافت کرده است و این به خاطر آموزش جهان‌بینی در کنگره 60 است. روز جمعه در پارک طالقانی نزدیک به 3000 نفر از اعضای کنگره 60 از سایر شعب در آنجا حضور میابند و در کنار هم در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کنند ولی به دلیل آموزشی‌های کنگره و جهان‌بینی هیچ‌گونه درگیری و اختلافی بین آن‌ها پیش نمی‌آید. ازدواج هم همین‌طور است و نیاز به جهان‌بینی بالایی دارد.

در قدیم بزرگ‌ترهای ما، جوانان را درک می‌کردند و زیاد سخت‌گیری نمی‌کردند و من خودم در سن 17 سالگی ازدواج کردم و خیلی ساده این مراسم برگزار شد. ولی امروزه توقعات بالا رفته است و خیلی سخت‌گیری می‌کنند. حتماً باید قبل از ازدواج جهان‌بینی را آموزش بگیریم تا بتوانیم آن را در زندگی مشترک کاربردی کنیم که با کوچک‌ترین مشکل و یا مسئله، باهم به اختلاف نیافتیم، و سریعاً کار را به طلاق نکشانیم. زندگی خیلی کوتاه است و زود می‌گذرد، من اصلاً نفهمیدم کِی 50 ساله شدم و اکثر عمرم را در بیغوله‌ها گذراندم. قدر جوانی و زندگی خود را بدانید، سعی کنید در زندگی مشترک خوش اخلاق و گذشت داشته باشید و باهم مهربان باشید. اعضای کنگره 60، نسبت به مردم عادی در زندگی خود موفق‌تر هستند چون در کنگره 60، آموزش‌های ناب و دست‌اول را آموزش می‌دهند و طرز رفتار و کردار ما تغییر می‌کند.

قسمت دوم دستور جلسه سومین سال رهایی آقا محمد از بند اعتیاد است.

پیامی که برای محمد آمده است را قرائت می‌کنم:              

پله‌های رسیدن به عشق خالق، عشق بلاعوض به مخلوق اوست، و این به‌جز با خدمت مُیسَر نمی‌گردد.

محمد یکی از اولین کسانی بود که وارد لژیون من شد و سفر خیلی خوب و منظمی داشت و همیشه گوش‌به‌فرمان بود و هر چه به او می‌گفتم، فقط چَشم می‌گفت. یک دوره مرزبانی را با ایجنت محترم آقای بصیری گذراندند و همیشه قبل از شروع جلسات در شعبه حضور دارند و علاقه زیادی به خدمت کردن دارند. اگر در کنگره دنبال الگو هستید می‌توانید آقا محمد را انتخاب کنید.

امیدوار در ادامه مسیر خدمت، شال کمک راهنمایی دریافت کند و به درجات بالای خدمت برسد.

تولد سومین سال رهایی آقا محمد را به خودش و همسفرانش و راهنمای همسفرش سرکار خانم مرضیه و کلیه اعضا نمایندگی قم تبریک عرض می‌کنم.

اعلام سفر مسافر محمد:
آنتی ایکس: تریاک، روش درمان:  DST، داروی درمان: شربت  OT، مدت سفر اول: 10 ماه و 20 روز، ورزش در کنگره: شنا، با راهنمای گران‌قدر: آقا پرویز بلاغی، رهایی از بند اعتیاد: سه سال و یک ماهآرزوی مسافر محمد:

آرزو می‌کنم، همه سفر اولی‌ها این جایگاه را تجربه کنند

آرزوی همسفر مریم:

آرزو می‌کنم، در سال آینده مسافرم شال کمک راهنمایی دریافت کند و در آن قسمت خدمت کند.

آرزوی همسفر زهرا:

آرزو می‌کنم، سال آینده پدر و مادرم عضو لژیون سردار شوند.


سخنان مسافر محمد:

خدا را هزار بار شکر می‌کنم که در این مکان مقدس، در کنار شما دوستان هستم. از راهنمای عزیزم آقا پرویز که زحمت زیادی برای من می‌کشند و یکی از پایه‌گذاران نمایندگی امین قم هستند و سال‌ها به همراه آقای اکبر علیرضایی، عباس آقایی، محمد علیرضایی و حسین شعبانی از تهران به قم آمدند تا من و امثال من را به حال خوش برسانند تشکر می‌کنم. حضور آقای فلاحی، ایجنت محترم شعبه ساوه، در نمایندگی امین قم را خیرمقدم عرض می‌کنم.

امروز خیلی حس و حال خوبی دارم، امیدوارم مسافران به همراه همسفران خود، به این جایگاه برسند و این حس و حال خوب را تجربه کنند.

به کلیه پایه‌گذاران نمایندگی امین قم که سال‌ها از تهران به قم آمدند تا این شعبه امروز نیرومند و قوی باشد خدا قوت میگویم و تشکر می‌کنم و از کلیه خدمتگزاران و مرزبانان عزیز که این جشن را برپا کردند متشکرم. از کلیه دوستانی که در جشن ما شرکت کردند و انرژی خوبی به ما دادند متشکرم، از کلیه دوستانی که مشارکت کردند ممنونم و من هر چه دارم از شما و راهنمای عزیزم دارم .

از همسفرم خانم مریم تشکر می‌کنم که در این چهار سال پا به‌پای من، به کنگره آمدند و همیشه در کنارم هستند. اگر امروز حس و حالم خوب است به خاطر این است که من و همسفرم باهم؛ آموزش‌های کنگره را فراگرفتیم و در زندگی کاربردی می‌کنیم. از عزیزانی که همسفر ندارند، خواهش می‌کنم همسفر خود را همراه خود به کنگره بیاورید تا باهم این آموزش‌ها و حال خوش را به زندگی خود ببرید.

از دخترم، زهرا خانم که با این آرزویش من را غافلگیر کرد تشکر می‌کنم و امیدوارم به این آرزویش برسد و انشاالله من و همسفرم بتوانیم عضو لژیون سردار شویم.از راهنمای همسفرم، سرکار خانم مرضیه که با آموزش‌های خوبشان، توانستند همسفرم را به حال خوش برسانند.

سخنان کمک راهنمای محترم، همسفر مرضیه:

سومین سال رهایی آقای محمدقاسمی، را در رأس به آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم و به اعضای نمایندگی قم، به راهنمای خوبشان آقای پرویز بلاغی، به همسفران عزیزشان خانم مریم و زهرا خانم و خود محمد آقا شادباش عرض می‌کنم. امیدوارم در ادامه مسیر یک خدمتگزار خوبی برای کنگره 60 باشند.

همان‌طور که میدانید دستور جلسه ازدواج است که با سومین سال رهایی این خانواده محترم مصادف شده است. استاد امین در سی دی خانواده می‌فرمایند: اگر انسان را مانند یک درخت تصور کنیم، ریشه آن؛ خانواده است. همان ابتدا که محمد آقا وارد کنگره شدند، همراه با خانواده تشریف آوردند. چون همان‌طور که در زمان اعتیاد تخریب‌هایی را به خانواده وارد کرده و در آن حیطه تغییر ایجاد کرده بود. این خواست را داشتند که همراه خودشان که به درمان می‌رسند، خانواده خود هم از این حال خوش و درمان بی‌نصیب نمانند و آمدند و همراه خانواده به حال خوش و رهایی و درمان رسیدند. از همان ابتدا مریم خانم همراه مسافرش حرکت کرد و یک دوره مرزبانی را در کنار هم تجربه کردند و امروز در کنار هم سومین سال رهایی‌شان را جشن می‌گیرند. به این خانواده خدمتگزار تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم خانم مریم، چهل سی دی خود را کامل بنویسد و در ادامه مسیر این خانواده را در جایگاه‌های بالاتر ببینم.

سخنان همسفر مریم:

ابتدا از بنیان کنگره 60، آقای مهندس دژاکام  و خانواده محترمشان که این بستر را برای ما فراهم کردند تشکر می‌کنم. از راهنمای عزیزم سرکار خانم مرضیه و راهنمای مسافرم آقای پرویز بلاغی که زحمت زیادی می‌کشند تشکر می‌کنم. از همه مسافران و همسفران که در جشن ما شرکت کردند متشکرم، امیدوارم در آینده بتوانم زحمات شما را جبران کنم. از ایجنت و اسیستانت و کلیه مرزبانان این نمایندگی که زحمت زیادی می‌کشند تشکر می‌کنم. از مسافرم تشکر می‌کنم که بعد از درمان به آموزش خود ادامه دادند و یک زندگی خوبی برای من فراهم کرده‌اند.

سخنان همسفر زهرا:

ابتدا خدا را شکر می‌کنم که مسیر کنگره جلوی پای پدرم قرار گرفت. از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که این بستر را برای ما فراهم کردند تشکر می‌کنم. از راهنمای پدرم آقای پرویز بلاغی و راهنمای مادرم خانم مرضیه که زحمات فروانی می‌کشند تشکر می‌کنم. از کلیه خدمتگزاران، ایجنت، اسیستانت، مرزبانان و کلیه اعضا نمایندگی قم تشکر می‌کنم.


تهیه و تنظیم : گروه وبلاگ نویسی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد، کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسین از قم ، لژیون ششم دوشنبه 9 دی 1398 11:12
محمد آقای عزیز،سومین سال رهایی از بند مواد مخدر را خدمت جنابعالی و خانواده محترمتان تبریک عرض میکنم ، انشاءالله آزاد مردی شما را جشن بگیریم.و خدا قوت خدمت عزیزانی که در وبلاگ خدمت میکنند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic