"هفته همسفر"
دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 15:24 | نوشته ‌شده به دست مجید کنگره | ( نظرات )
جلسه نهم از دوره بیست و هفتم از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی امین قم روزهای یکشنبه مورخ 98/10/22 با استادی راهنمای محترم مسافر اسماعیل  و نگهبانی مسافر مهدی  و دبیری مسافر فرهاد با دستور جلسه "همسفر" رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

شاکر و سپاسگذار خداوند هستم که برای بار دیگر اجازه داد در این جایگاه قرار بگیرم تا آموزش بگیرم و خدمت کنم. 

دستور جلسه امروز، جشن همسفر و هفته همسفر است. جای دارد که به‌نوبه‌ی خودم تبریک عرض کنم خدمت اولین همسفر کنگره ۶۰، سرکار خانم آنی بزرگ همسر محترم جناب آقای مهندس و آقای امین دژاکام و سرکار خانم آنی دژاکام و خانم شانی که اگر حمایت‌های این عزیزان نبود شاید کنگره‌ی ۶۰ به این شکلی که ما امروز داریم نبود و حتی شاید این‌جوری پا نمی‌گرفت. به‌هرحال این هفته، هفته‌ی خوبی است و جشن است. 

واقعاً خیلی مسئله‌ی مهمی است که خوشحالی و شادی و شادابی و طراوت و خوب بودن و حال خوش راداریم در زندگی‌مان تجربه می‌کنیم و همه‌ی این‌ها از الطاف کنگره ۶۰ است؛ و واقعاً یک لطفی کرده که بتوانیم در این هفته نسبت به آن‌هایی که به‌نوعی کوتاهی داشتیم، قصوری داشتیم، خسارتی وارد کردیم، صدایی بلند کردیم خدایی نکرده، خدایی نکرده‌کاری انجام دادیم، بتوانیم در این هفته جبران مافات کنیم. 

به‌هرحال برای اینکه ما از جهان تاریکی، از اعتیاد، از این جهان مخوف، از آن چیزهایی که همه‌ی مان تجربه کردیم، بخواهیم خارج بشویم، خیلی چیزها باید به ما کمک کند، آموزش، شربت O.T، مسائلی که ما در کنگره ۶۰ یاد می‌گیریم. جلسات، لژیون، ورزش، راهنما، جناب آقای مهندس، پروتکل، همه‌ی این‌ها نقش بسیار مهمی در درمان دارند، نقش همسفر هم نقش بسیار مهمی است که بتوانیم از این جهان تاریکی بیرون بیاییم. 

شاید خیلی از ماها که الآن اینجا هستیم، بدون شک یا بدون اغراق، این تجربه‌ی خود من است، از نذرونیاز و دعایی که مادرمان، یا خانم‌مان یا پدرمان می‌کرد، شاید الآن اینجا هستیم. پس واقعاً باید تشکر کنیم از این عزیزان که با رهنمودهایشان، با دعاهایشان، آن مسائلی که همه‌اش می‌خواستند، خدایا پسرم خوب بشود، خدایا شوهرم خوب بشود، خدایا برادرم خوب بشود، یا دامادم خوب بشود. این‌ها چیزهای الکی نیست که ما الآن اینجا هستیم، به‌هرحال این هفته یک‌هفته‌ای است که ما باید به بهترین نحو، از این عزیزان تقدیر و تشکر کنیم. حالا شاید من همسفر نداشته باشم، چند سالی پسرم بود، می‌آمد من را همراهی می‌کرد، همان روزهای اولی که یادم است، زمستان هم بود، 91/9/7، همان سه روز اول که تازه واردین می‌آمدم، در کلینیک صدوق، قدیمی‌ترها یادشان است، خانمم گفت من بیرون می‌ایستم، گفتم داخل ماشین بشین، گفت نه هیچ اعتمادی من به تو ندارم، دم در می‌ایستم، یعنی عین یک نگهبان، باور کنید سه جلسه تازه واردین دم در کلینیک صدوق ایستاد در آن سرما تا من جلسه‌ی تازه واردین را سپری کردم که بعدازآن گفت من دیگر نمیآیم، این گوی و این میدان. 

یکی از بچه‌ها چند روز پیش در لژیون خیلی حرف قشنگی زد، گفت من حرفی که زدم، شاهرگم برود پای آن حرفم می‌ایستم تا به درمان اعتیادم برسم. 

شاید همسفر نداشته باشیم، به‌هرحال نقش خیلی مهمی دارد، داشتن همسفر مثل این می‌ماند که ما یک‌زبان مشترک داریم، مثل این می‌ماند که ما یک بال پرواز خوبی داریم برای پریدن، ولی بیشترین بار مسئولیت به عهده شخص شخیص مسافر است. 

اینکه بگوید نه من ناز درمانی باید بشوم، اگر تو نیایی من نمی‌روم کنگره، اگر تو می‌خواهی من خوب بشوم، باید بیایی، خب خیلی‌ها هستند بچه کوچک دارند، خیلی‌ها هستند مسائل زندگی‌شان، خیلی‌ها هستند که اجازه آمدن به اینجا را ندارند. شاغل هستند، ولی حمایت‌هایشان هست، دعاهایشان هست، همین‌که می‌بینند پسرشان، شوهرشان دارد به درمان اعتیاد می‌رسد، خوشحال هستند، همین‌که می‌بینند شخص دیگر سیگار نمی‌کشد، بوی بد سیگار نمی‌دهد، خوشحال‌اند، همین‌که می‌بینند آداب معاشرت راداریم یاد می‌گیریم خوشحال هستند، همین‌که می‌بینند رانندگی کردنمان فرق کرده است، صحبت کردنمان فرق کرده است، مهمانی رفتنمان فرق کرده است، خوشحال هستند. 

این را می‌خواهم بگویم، علاوه بر اینکه با پاکت و پول و طلا از این عزیزان تشکر کنیم، مهم‌ترین چیز آن عملکردمان است، آن جهان‌بینی‌مان است، آن چیزهایی است که یاد گرفتیم در کنگره ۶۰، شاید یک مواقعی بگویند این‌همه وقت است که می‌روی به کنگره چه یاد گرفته‌ای، این خیلی مسئله‌ی مهمی است که این را به آدم بگویند، این‌همه وقت می‌روی، از وقتت می‌گذاری از کارت می‌گذاری، دو سال است، پنج سال است، هفت سال است، چه یاد گرفتی در کنگره، این را از ما میخواهند، خانواده‌های ما می‌خواهند که ما یک تعادلی داشته باشیم. 

یک حال خوشی داشته باشیم، این‌ها در پرتو درمان اعتیاد به دست می‌آید، در پرتو درمان شیشه به دست می‌آید، در پرتو درمان مواد مخدر به دست می‌آید، در پرتو این موضوع به دست نمی‌آید که هر موقع حالم بد است زنگ به راهنمایم بزنم، نه کنگره‌ی ۶۰ با سایر جاها زمین تا آسمان فرق دارد، بیشترین بار مسئولیت به عهده شخص شخیص مسافر است. 


ساعت سه شب من حالم بد است، سایر گروه‌ها می‌آید در خانه راهنما، نه ما همچنین چیزی نداریم، حالت بد است باید ورزش کنی، حالت بد است باید سی‌دی‌ها را بنویسی، اگر هنوز در خانه مسائل و مشکلاتی دارم که با من نمی‌تواند که زندگی کند، این برمی‌گردد به خودم، این برمی‌گردد به آموزش‌هایی که هنوز اگر گرفتم آن‌ها را کاربردی نکردم، ان‌شاءالله که بتوانیم در این هفته جبران خسارت خوبی انجام بدهیم.

به‌هرحال مسیر مسیر برگشت است، این مسیر را روزگاری رفتیم، در آن تاریکی، در آن چاه، در آن مسائلی که ضد ارزشی بوده است و حالا داریم برمی‌گردیم، خداوند یک فرصتی داده است، یک رجعتی داده است، یک مسیر برگشتی در اختیار ما گذاشته است. خدمت کردن به خانواده، خدمت کردن به مادر، پدر، خانم، برادر، این‌ها مسائلی است که خداوند اجازه‌اش را داده است که بتوانیم انجام بدهیم، واقعاً باید شاکر و سپاس گذار جناب آقای مهندس باشیم.
تنظیم:مسافر مجید کنگره
عکاس:مسافر حسین
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی روزهای یک شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عباس / لژیون 12 جمعه 27 دی 1398 20:28
سلام و خدا قوت به همه عزیزان خدمت گذار، درود بیکران خدمت بنیان کنگره 60 و همسفران گرانقدرشان، خانم آنی، آقای امین، و خانم شانی.
خدا قوت به استاد جلسه، امیدوارم همسفر من نیز به زودی به کنگره 60 بیایند.
علی رضاحجتی جمعه 27 دی 1398 19:46
سلام و عرض ادب خداقوت به خدمت آقا اسماعیل عزیز وخدا قوت خدمت نگهبان و دبیر محترم
مسافر ابولفضل فلاحی جمعه 27 دی 1398 17:30
باعرض سلام وخداقوت خدمت تمامی خدمتگزاران نمایندگی قم وخدمت استاد محترم آقااسماعیل مطالب بسیار عالی بود استفاده کردیم وآرزو می کنم به هرچه زودتر به آرزوی قلبی خود برسید.
مسافر محمد حسین لژیون ۷ پنجشنبه 26 دی 1398 23:03
با عرض سلام و خدا قوت به استاد عزیز، راهنمای گرانقدر آقای اسماعیل یوسفی که جلسه پربار و آموزنده ای برگزار کردند... از زحمت های شما متشکرم
پنجشنبه 26 دی 1398 22:16
درود بیکران خدمت بنیان کنگره؛
خدا قوت راهنمای محترم آقا اسماعیل عزیز مثل همیشه پر انرژی
خدا قوت به نگهبان و دبیر و تمام خدمتگذاران
پنجشنبه 26 دی 1398 19:23
استاد عزیز:زبانتان چیزی را می گوید که باور قلبتان است و باور قلبتان محبت است.‌
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات