"جشن همسفر"
یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 08:04 | نوشته ‌شده به دست مجید کنگره | ( نظرات )

جلسه هشتم از دوره هشتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی امین قم روزهای پنج‌شنبه مورخ 98/10/26 با نگهبانی همسفر خانم الهام و استادی اسیستانت محترم همسفر خانم  مرضیه و دبیری همسفر خانم  اعظم  با دستور جلسات هفتگی "جشن همسفر" رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

از خداوند سپاسگزارم که به من توفیق داد که امروز در این جشن باشکوه در این جایگاه باشم و هفته همسفر را به جناب آقای مهندس دژاکام و همسفران محترمشان سرکار خانم آنی و خانم آنی کماندار و آقای امین و خانم شانی که  راه و رسم همسفر بودن را به ما یاد دادند تبریک می‌گویم

به شما همسفران عزیز که الآن اینجا و در کنار مسافرانتان هستید تبریک عرض می‌کنم، به شما مسافران تبریک می‌گویم بابت وجود همسفرانتان در کنارتان  و به همسفران کوچک که الآن در این جلسه نشسته‌اند و سکوت را حفظ کردند تبریک می‌گویم، وجودشان کنار ما باعث انرژی و دلگرمی است و باعث می‌شود که در ادامه مسیر ما امیدوارتر حرکت کنیم.

در ابتدای صحبت‌هایم اجازه می‌خواهم که پیام  جشن همسفر را بخوانم:

امواجی که رشته‌های محبت را پدید می‌آورند با درخشندگی خیره‌کننده‌ای همراه می‌شوند تا مواد اولیه زایش و احیا دوباره را فراهم نماید همسفران درخشندگی شکوهمند شما در عمق تیرگی و ظلمات اعتیاد و احیا مجدد مسافران و کل اعضا خانواده بسیار ستودنی است. جشن تان پرشگون باد.

اصولاً تمام انسان‌ها در طول حیاتشان  و در زندگی‌شان مسافر هستند و سفر می‌کنند و این سفر یک مبدأ و مقصدی دارد و در این سفر همسفرانی آن‌ها را همراهی می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند. در کنگره همسفر به کسی گفته می‌شود که سابقه اعتیاد ندارد و در جهت پیشبرد اهداف کنگره 60 فعالیت می‌کند. من از آقای مهندس خیلی متشکرم که واژه زیبا و مقدس همسفر را برای ما برگزید؛ چون بار معنایی خیلی مثبتی را به همراه دارد. من خودم به‌شخصه اسم همسفر را خیلی دوست دارم و به همسفر بودنم همیشه افتخار می‌کنم و خیلی جا همین همسفر بودن مشکلات را برایم سهل کرده است.

ما وقتی درگیر اعتیاد مسافران شدیم و دچار تخریب شدیم از اینکه ما را خانواده یک مصرف‌کننده همسفر، دختر، مادر، خواهر و برادر فرقی ندارد  خطاب کنند حتی در ذهنمان هم احساس ترس می‌کردیم، تن و بدنمان می‌لرزید و خوشمان نمی‌آمد به ما بگویند خانواده مصرف‌کننده، ولی وقتی به‌عنوان یک همسفر وارد کنگره شدیم جلسه اول که خودمان را به‌عنوان تازه‌وارد معرفی کردیم همه ما را تشویق کردند بعد از چند جلسه که آمدیم  ما را همسفر خطاب کردند و این بار مثبت این کلمه خیلی به ما انرژی داد حس و حالمان را تغییر داد.

یک دگرگونی در وجود ما به وجود آمد و همین‌طور از اطلاق نام مسافر به‌جای معتاد، وقتی‌که به کنگره آمدیم آموزش دیدیم و متوجه شدیم که فقط نباید نام همسفر را به یدک بکشیم بلکه باید نقش همسفر بودن را پررنگ کنیم و به‌عنوان واقعی همسفر باشیم. همسفر بودن یعنی همراه بودن و همگام بودن است. همان اول به ما گفته شد که رها کن تا رها شوی یعنی تا مسافرت را رها نکنی رها نمی‌شوی، الآن که به‌عنوان همسفر در این جشن روی این صندلی‌ها نشسته‌ایم چند وقت است که می آبیم؟ چقدر تغییر کرده‌ایم؟ چه قدر روی خودمان کارکرده‌ایم؟ 

زمانی  به‌عنوان همسفر سر من بالاست که من روی خودم کار کرده باشم و ناخالصی‌های وجودم را پالایش کرده باشم. در سفر مسافرم فراز و نشیب‌های زیادی بوده  است  اگر من سربلند بودم و به حرکت خودم ادامه دادم این نشانه این است که من تغییر کردم و الآن برای اینکه من نقش خود را به‌عنوان همسفر خوب ایفا کنم نیاز به آموزش و آگاهی دارم. شاید بگوییم که ما قبل از  اینکه وارد کنگره هم بشویم  در کنار مصرف‌کننده‌ها مون بودیم و با تمام عشق و محبتمان دوست داشتیم به آن‌ها کمک کنیم ولی نمی‌توانستیم به آن‌ها کمک کنیم، چون علم و آگهی در این زمینه نداشتیم.

پس وقتی من وارد کنگره می‌شوم باید تسلیم کنگره و تسلیم راهنما باشم. ببینم که کنگره به من چه می‌گوید، کنگره می‌گوید مسافرت را رها کن و به دست راهنما بسپار و خود راهنما می‌داند که با او چه‌کار کند چون من به‌عنوان همسفری که آموزش ندیدم در اول کار اگر بخواهم به او کمک کنم، نمی‌توانم باید اول به خودم کمک کنم. اگر دانش کافی نداشته باشم مثل حرکت مسافر با ماشین قرمز که در یخبندان است او را به پرتگاه هل می‌دهم، چون بلد نیستم به او کمک کنم ولی اگر آن آموزش و آگاهی را داشته باشم دست مسافرم را می‌گیرم و از آن پرتگاه نجات می‌دهم.

اول من به‌عنوان همسفر باید خودم را با تمام مشکلاتم و با تمام ضد ارزش‌های درونم بپذیرم وقتی خودم را پذیرفتم و ضد ارزش‌های درونم را پاک کردم آن موقع می‌توانم دست مسافرم را بگیرم. وقتی من حالم بد است چه طور می‌توانم دست مسافرم را بگیرم و کمک کنم پس من هم نیاز به آموزش دارم و باید بیایم آموزش بگیرم و خدمت کنم تا بتوانم در کنار مسافرم به حال خوب و رهایی برسم.

هفته‌ای را آقای مهندس برای تقدیر و تشکر از همسفران اختصاص دادند، چون جایگاه همسفر خیلی والا و ارزشمند است و قابل‌احترام است. در این روز مسافران از  همسفرانشان قدردانی و تشکر می‌کنند. در زمان اعتیاد مسافران، همسفران خیلی آسیب‌دیده‌اند و دلشان خون شد اگر مسافران اینجا هستید و درمان می‌شوید و به حال خوب رسیدید  همسفران در این مسیر خیلی به شما کمک کردند و تلاش کردند که اینجا نشستید  و حالتان خوب است یا سفر می‌کنید.

وظیفه یک مسافر این است که در کنار همسفرش باشد و از همسفرش تشکر و قدردانی کند و این تشکر و قدردانی‌ها باعث دلگرمی همسفران می‌شود و باعث می‌شود که حال آن‌ها هم خوب شود. همسفران در روزهای دوشنبه جلسات خصوصی دارند و بیشتر کارکرد همسفران در جلسات خصوصی همسفران است و من از مسافران می‌خواهم که کمک کنید که این عزیزان روزهای دوشنبه در این جلسات حضور پیدا کنند تا مطمئناً اگر همسفران آگاه‌تر و داناتر باشند بهتر می‌توانند زندگی کنند بهتر می‌توانند در کنار شما قرار بگیرند.

پس امروز که روز جشن است وظیفه مسافران است که از همسفران خود تقدیر و تشکر کنند و فقط این قدردانی مختص به این روز نیست و باید تمام‌روزها قدردان این عزیزان باشید و باید جایگاهشان را محترم بشمارید. اگر همسفران اینجا نشسته‌اند بین ماندن و رفتن، ماندن را انتخاب کردند ماندن که در کنار شما باشند و در کنار شما این فراز و نشیب‌ها را طی کنند پس چه قدر زیباست که در این جشن همسفر قدردان آن‌ها باشیم و همیشه کنارشان باشیم و دلگرمشان کنیم.

همسفرانی هم هستند که مسافر ندارند و امید دارند و در مشارکت‌هایشان و در دل نوشته‌هایشان آرزو دارند که مسافرشان بیایند و از صمیم قلبم از خداوند می‌خواهم که سال دیگر همسفرهایی که مسافر ندارند مسافرشان حضور پیدا کنند و در جشن باهم شرکت کنند. امیدوارم در زیر سایه آموزش‌های کنگره استحکام بین خانواده‌ها را بیشتر شود و مسافرها و همسفر ها قدر همدیگر را بدانند.تهیه گزارش: همسفر الهام لژیون سوم

عکاس: همسفر لیلا لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسین افشار ، لژیون ششم یکشنبه 29 دی 1398 22:12
خدا قوت خدمت عزیزانی که در هر چه بهتر برگزار شدن جشن همسفر قبول زحمت نمودند و خدمت کردند، و عرض تبریک خدمت سرکار خانم آنی،استاد امین،سرکار خانم کماندار،و سرکار خانم شانی،و عرض تبریک خدمت همه همسفران کنگره 60،و همه همسفران شعبه امین قم،و آرزوی موفقیت برای مسافران و همسفران نمایندگی امین قم را آرزومندم.
هادی فهیمی یکشنبه 29 دی 1398 22:06
درود بیکران خدمت بنیان کنگره؛
دوستان این دستور جلسه رفته به سایت اصلی کنگره ۶۰ لطفا ضمن حمایت کردن کامنت هم بگذارید ممنون.
هادی فهیمی یکشنبه 29 دی 1398 22:04
درود بیکران خدمت بنیان کنگره؛
کمال تشکر از اسیسانت محترم همچنین مرزبانان و راهنمایان و همسفران محترم نمایندگی امین قم .
از تمام خدمتگذاران عزیز که تلاش کردند تا جشن خوبی در نمایندگی مان داشته باشیم بی نهایت سپاس گذارم.
یکشنبه 29 دی 1398 09:29
سلام وتبریک به همسفران محترم انشالا که ما مسافرها باعملکردمون روز به روز به سمت آرامش و رضایت خانواده پیش بریم و همیشه تو زندگیمون شاد باشیم کنار خانواده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات