"جلسه ویلیام وایت و درمان سیگار و در ادامه جشن آزادمردی"
شنبه 5 بهمن 1398 ساعت 21:13 | نوشته ‌شده به دست محمد حسین شاه پسند | ( نظرات )

لژیون‌ ویلیام وایت (درمان سیگار) روز جمعه مورخ 98/11/4 با دستور جلسه "وادی پنجم و تأثیر آن روی من و در ادامه پنجمین سال رهایی و آزادمردی آقای مجتبی، از بند نیکوتین" با استادی راهنمای محترم مسافر حسین شعبانی و نگهبانی مسافر روح الله و دبیری مسافر تقی، رأس ساعت ۸ صبح آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در خدمت اعضای نمایندگی قم هستم و به ایجنت، مرزبانان و راهنماهای این نمایندگی خدا قوت میگویم. کاری که داریم انجام می‌دهیم کار بزرگی است، کاری است که کل دنیا در آن مانده است و ما داریم انجام می‌دهیم. آقای مهندس می‌فرماید همین که ما ساعت 6 صبح اینجا دور هم جمع می‌شویم برنده ایم، این تفکر عظیمی بود که آقای مهندس داشته است و ما داریم نتیجه اش را می‌بینیم. و قطعا هر کاری که تفکری پشتش باشد ساختار پایدار و محکمی خواهد بود، و  هرچقدر جلو می‌رویم، قدرت کنگره بیشتر می‌شود. این به خاطر قدرت و تفکر سالمی بوده که آقای مهندس داشته است.

تمام این وادی‌ها کلید و چراغ راه ما است که ما مسیرمان را پیدا کنیم.

هدف اصلی کنگره 60، پرورش استاد است، یعنی ما می‌گوییم بیا درمان شو، به خودت کمک کن بعد بیا به دیگران کمک کن. مسیری که ما داریم طی می‌کنیم خیلی مهم است. برای چی داریم به کنگره می‌آییم؟ برداشت من از کنگره چیست؟‌ در قبال آن حال خوشی که کنگره به من داد، من برای کنگره چه کرده‌ام؟ مهم‌ترین چیز برای انسان سلامتی است که کنگره 60 سلامتی را به من برگرداند. سلامتی که الآن به دست آوردم و سالیان سال شاید خوابش را نمی‌دیدم که به دست بیاورم، الآن با روش کنگره به دست آوردم. من چی کار کردم برای کنگره، باید تفکر کنم، باید پیرامون مسائلی که موجود هست فکر کنیم.

حالا که فکر کردیم باید حرکت کنیم. من تفکر کردم، راه کنگره را به من نشان دادند، حرکت کردم و  درمان شدم، خب تا اینجای کار برای خودم، ازاینجا به بعد باید خدمت کنم، البته بازهم آن خدمت برای خودم است. راهنمایی که می‌آید در لژیون می‌نشیند، شما فکر می‌کنید دارد به شما کمک می‌کند. نه دارد به خودش کمک می‌کند و پروسه درمانی خود را می‌گذارند. و این چیزی نیست جز اینکه فرمان خود خداوند که اجازه داده‌شده است، که راهنما برود در آن لژیون بنشیند و خدمت کند و یک بازتاب در خودش و زندگی‌اش داشته باشد.

 برای همین باید قدردان باشیم. این چیزی که من همیشه می‌گویم، آن چیزی که به دست آوردیم را قدرشان را بدانیم. چیزی که داریم را قدرش را بدانیم. حتماً نباید چیزهای بزرگ داشته باشیم که قدرش را بدانیم. شاید مثلاً من یک موتورگازی داشته باشم، و قدر آن موتورگازی را هم بدانم، اینجا ما این‌جور چیزها را یاد می‌گیریم. واقعاً من خودم این چیزها را نمی‌دانستم، بلد نبودم، مثلاً می‌گفتند جهان‌بینی؛ می‌گفتم ما آمدیم یک بست تریاک را بگذاریم کنار،‌ جهان‌بینی چه ربطی دارد ، ولی وقتی وارد می‌شویم می‌بینیم این قضیه چقدر گسترده است و چقدر مهم است. و این مسیر وقتی یک‌بار درست طی بشود، یک محصول خوبی را برای ما دارد.

به قول آقای خدامی می‌گفت اگر شما، می‌خواهید متوجه بشوید که مسیری که دارید می‌روید درست است یا نه؛ در کتاب 60 درجه آمده است، وقتی در مسیر درست، حرکت می‌کنیم، در صلح و آرامش هستیم. برای مثال: یک موقع می‌خواهی زبان انگلیسی یاد بگیری، هرچه می‌روی جلوتر هی حالت بدتر می‌شود، نه انگلیسی متوجه می‌شوی، نه اصلاً میل و رغبتی داری که ادامه بدهی، می‌آیی میری زبان فرانسه، هرچقدر می‌روی جلوتر می‌بینی حالت بهتر است، کنگره 60 همین است،‌ پس مسیرش مسیر درستی است. حالا مثلاً‌ من یک خورده توی جاده خاکی می‌روم دیگر ربطی به کنگره ندارد، در این لژیون هم می‌گویم، اگر نمی‌خواهید سفر کنید، اسم کنگره را خدایی خراب نکنید، چون خانواده‌ها می‌پرسند، آقا کجا داری می‌روی، وقتی خانواده دارد می‌پرسد و می‌گویی کنگره، آن‌هم تحقیق می‌کند دیگر،‌ بعد می‌آید برای اینکه روزبه‌روز بهتر بشوی،‌ بدتر می‌شوی،‌ شک می‌کند به کنگره،‌ شک نمی‌کند به شما، و اینجا هم باز ما باید تفکری کنیم و مسیرمان را عوض کنیم.

 خداوند یک بابی را برایمان باز گذاشته است، حالا از این درب بیاییم خوب استفاده کنیم. حالمان خوب بشود.  این وادی را  من هفتمین بار یا هشتمین بار است که من استاد جلسه‌اش هستم، می‌گویم هر تولدی یک پیامی دارد، که قطعاً‌ هم برای من پیامی دارد. به‌قول‌معروف که باز باید روی خودمان کارکنیم و شک کنم، چون این مسیری نیست که بگویم من می‌دانم، و تمام شد، لحظه‌ای که من بگویم   تمام مطالب که هست را میدانم،‌ دقیقاً‌ نقطه سقوط من خواهد بود.

در این مسیر تا می‌توانیم باید بارهای منفی‌مان را خالی کنیم. به قول آن دوستمان که تعریف می‌کرد، می‌گفت، شما وقتی برای خرید به فروشگاه می‌روید، اگر با چرخ و سبد خالی به خرید بروید بیشتر می‌توانید خرید کنید، تا اینکه با سبد پر برای خرید، به فروشگاه بروید. ما هم اینجا باید ظرفمان را خالی کنیم، با ظرف خالی بیاییم تا انشا الله دست‌پر ازاینجا برویم.

تولد پنجمین سال رهایی و آزادمردی مجتبی را، در رأس به مهندس دژاکام،‌ اینجنت، مرزبان‌ها، خانواده محترمشان، مسافرها و به خودش تبریک می‌گویم.

بعد از سه جلسه تازه واردین که اکبر آقا مشاورش بود، وارد لژیون شد خدا را شکر سفر خوبی داشت. ابتدا می‌گفت سیگار نمی‌کشم، بعد کاشف به عمل آمد که قلیان می‌زند،‌ حالا من نمی‌دانم عربی می‌زد و چی می‌زد ولی خب خدا را شکر آمد سفر نیکوتینش را شروع کرد. و این جز لطف خداوند چیز دیگری نمی‌تواند باشد، اگر در کنگره 60، بتوانی رها بشوی و ماندگار بشوی،  واقعاً یک دعوت‌نامه‌ی الهی برای ما آمده است، چون خیلی‌ها می‌دانند که کنگره 60 هست و یا می‌آیند ولی ماندگار نمی‌شوند. 

کنگره هدف نیست، یک وسیله است برای خواسته‌های معقول شما می‌خواهی بروی مشهد، هواپیما هست، ماشین هم هست، کدام را سوار می‌شوی، خب هواپیما راحت‌تر است. کنگره 60 هواپیما هست و می‌برد سرمنزل مقصود،‌ اگر به سایر روش‌های درمان اعتیاد نگاهی بیندازید، کنگره 60، نسبت به آن‌ها ناز درمانی است. با توجه به آموزش‌ها همه مسیر مشخص و علامت‌گذاری شده است، ولی وقتی یک کسی می‌آید در مهمانی به سفره لقد می‌زند و همه‌چیز را به هم می‌زند، دیگر ربطی به صاحب‌خانه ندارد.

حالا آمدید واقعاً استفاده کنید، همین‌که ساعت 6 صبح می‌آیید، این یعنی جهان‌بینی،‌ جهان‌بینی یعنی اینکه شما،‌ هفته‌ای یک‌بار،‌ در خانه ظرف بشور، غذا درست کن، چه ایرادی دارد؟ در هفته‌ که هفت روز است 21 وعده‌غذا می‌خوریم. مادر، خواهر یا همسر برای ما آماده می‌کند. حالا یک وعده‌اش را ما درست کنیم، این می‌شود جهان‌بینی،‌ بعد لذت‌بخش هم می‌شود. شاید اول بگویم من با این هیبت و سبیل بروم پای ظرف‌شویی، ولی وقتی‌که انجامش می‌دهی، آن انرژی‌ای که در خانه ساطع می‌شود، خیلی لذت‌بخش می‌شود.

مجتبی عزیز،انشاء‌ الله که مبارکت باشد، ‌ پایدار باشی،‌ مسیری که داری ادامه می‌دهی، محکم‌تر، قدم برداری برسی به خواسته‌ی معقولی که مدنظر همه ما هست، انشاء الله سفر اولی‌ها برسند به جایگاه سفر دومی، سفر دومی‌ها برسند به جایگاه دبیری، نگهبانی، مرزبانی، راهنمایی و ایجنتی و همیشه مسیر را ادامه بدهند،‌ انشاء‌الله که خداوند توفیق بدهند به ایجنت. و مرزبان‌هایی که خوب هماهنگ هستند و بستر را هماهنگ می‌کنند که می‌آییم، می‌گوییم،‌ می‌خندیم، استفاده می‌کنیم از حضور همدیگر و این را باید،‌ همیشه مدنظر داشته باشیم که احترام را به پیشکسوت‌ها بگذاریم.

اعلام سفر مسافر مجتبی:

آخرین آنتی ایکس: سیگار- روش درمان: DST- داروی درمان: آدامس نیکوتین دار خوراکی- مدت سفر اول: 10 ماه و 1 روز- راهنمای گران‌قدر: آقای حسین شعبانی- رهایی از بند نیکوتین: 5 سال و 3 ماه و 10 روز

پیام مسافر مجتبی:

آرزو میکنم درمان اعتیاد و درمان نیکوتین به روش DST، در سراسر جهان شناخته شود.

خلاصه سخنان مسافر مجتبی:

تشکر می‌کنم از راهنمای بسیار گران‌قدرم آقای حسین شعبانی که قبول زحمت کردند و این مسافت را طی کردن در این هوای سرد تشریف آوردن و تشکر می‌کنم از ایجنت محترم و مرزبانان عزیز که این جشن‌ها را برگزار می‌کنند و دوستانی که همه به من لطف دارند و کنار من هستند و من از آن‌ها انرژی می‌گیرم.

من در کنارم در اینجا چیزی جز عشق نمی‌بینم این عشق است که ما را صبح زود در کنار هم جمع کرده و آموزش‌ها و صحبت‌های بنیان کنگره ۶۰ هست که این مسیر را برای ما مشخص کرده است خدا را هزار مرتبه شکر که در کنار هم هستیم و هر تولدی یک پیامی دارد و پیام این جشن هم در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست و باید تلاش کنم تا به آن چیزی که می‌خواهم برسم.

زمان مصرف تفکر می‌کردم بسیار زیاد هم تفکر می‌کردم ولی تفکر من همراه با آموزش نبود و همراه با جهان‌بینی نبود کسی نبود که مرا همراهی کند ولی زمانی که با کنگره ۶۰ آشنا شدم و با آموزش‌های کنگره ۶۰ آشنا شدم آن تفکری که می‌کردم همراه با آموزش بود یعنی کسی بود که مرا آموزش می‌داد و راهنمایی می‌کرد و آن مسیر را انتخاب می‌کردم و توانستم با آن تفکرها و آموزش‌ها زندگی خودم را تغییر بدهم.

درمان اعتیاد کار کوچکی نیست امروز برای من روشن‌شده است روز اول که شخص وارد کنگره می‌شود به این قضیه فکر نمی‌کند تمام دنیا در درمان اعتیاد ماندن من اکثر وقت‌ها نامه‌های آقای مهندس را با آقای ویلیام وایت می‌خوانم واقعاً همیشه می‌گوید که ما هنوز نتوانستیم به آن چیزی که شما می‌گویید برسیم به درمان سیگار با آدامس نیکوتین دار و درمان اعتیاد با شربت اوپیوم تینکچر و سرکه مادر و چیزهای دیگری که هست.

الآن به زندگی‌ها که نگاه می‌کنیم کسی به فکر کسی نیست خانواده‌ها از هم خبر ندارند ولی آقای مهندس به جسم من هم‌فکر می‌کند که من چه غذایی بخورم و چه غذایی نخورم برای بدن من چه چیزی مفید هست و چه چیزی مفید نیست این‌ها را من باید شکرگزار باشم و قدر این جایگاه‌ها را بدانم.

اگر مصرف‌کننده نیکوتین هستم بیایم و سفرم را شروع کنم و زمانی که لژیون انتخاب می‌کنم تصویر درمان سیگار را بسازم و پرونده سیگارم را همراه با اعتیادم ببندم درمان اعتیاد کامل نمی‌شود مگر با درمان سیگار و انشالله در این راه ثابت‌قدم باشم و آن چیزهای را که در کنگره ۶۰ یاد گرفتم را تا جایی که می‌توانم در اختیار دیگران قرار بدهم دیگرانی که با عشق و محبت از شهرستان آمدند و به ما آموزش دادند هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم نه من نمایندگی امین قم مدیون آن افرادی هستند که روز اول آمدن و شعبه را راه‌اندازی کردند.


نگارنده:وبلاگ نویسان

عکاس:مسافر مجید کنگره
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: پارک فدک، لژیون ویلیام وایت، تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 8 بهمن 1398 23:25
آقا مجتبی خدمت جنابعالی و راهنمای بزرگوار شما آقای حسین تبریک عرض میکنم ،«تا باد چنین بادا»
سه شنبه 8 بهمن 1398 14:33
سلام، خدا قوت به تمامی خدمت گذاران پارک، تبریک به آقا مجتبی عزیز و جشن تولدشان از بند نیکوتین. مبارکتان باد. انشاء الله نور خدمت در تمامی لحظات تان جاری و ساری باشد.
علیرضا حجتی دوشنبه 7 بهمن 1398 22:39
سلام تشکر از حسین آقا عزیز تبریک به آقا مجتبی و تمام اعضاء نمایندگی امین قم
مسافر قاسم لژیون مرزبانی دوشنبه 7 بهمن 1398 21:29
خدا قوت ، مثل همیشه عالی و پر انژی
یوسف دوشنبه 7 بهمن 1398 17:18
تبریک فراوان خدمت آقای شعبانی و آقا مجتبی عزیز.
اکبر دوشنبه 7 بهمن 1398 10:22
سلام وتبریک صمیمانه به مجتبی عزیز و راهنمای گرانقدرش حسین آقا
خیلی دوست داشتم در تولد بودم ولی سعادت نشد

مبارک باشه تا باد چنین بادا
محمد بهروز یکشنبه 6 بهمن 1398 23:09
سلام تبریک میگم سالروز رهایی از سیگار را به آقامجتبی و مخصوصا به راهنمای گرانقدر حسین آقا و به آقای مهندس و دیگر دوستان و خدمتگزاران کنگره ۶۰ نمایندگی امین
تا باد چنین بادا
تشکر و خداقوت به خدمتگزاران وبلاگ و سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic