"نظم،انضباط و احترام و تولد پنجمین سال رهایی"
جمعه 11 بهمن 1398 ساعت 22:40 | نوشته ‌شده به دست مجید کنگره | ( نظرات )
جلسه‌ی اول از دوره بیستم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی امین قم در روز پنج‌شنبه مورخ 98/11/10 با استادی راهنمای محترم آقای اکبر علیرضایی و نگهبانی مسافر سجاد  و دبیری مسافر محمد با دستور جلسه‌  "نظم،انضباط و احترام " رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر در قم هستم و تشکر می‌کنم از گروه مرزبانی و ایجنت محترم و اسیستانت محترم و همه‌کسانی که در جهت رشد و توسعه نمایندگی امین قم تلاش می‌کنند.

دستور جلسه امروز دو بخش هست یک نظم، انضباط و احترام و تولد آزادمردی آقای صمد و این را می‌دانیم که ما باید در سفر اول یک نظم و انضباطی در کارهایمان داشته باشیم و در دستور کار ما باید باشد و آقای مهندس کارش را از همین نظم شروع کرد و در ماه رمضان به موادش نظم داد و تیپر کرد و به رهایی رسید. در پرتو همان نظم است که ما در کنار هم دیگر جمع شده‌ایم.


خداوند کل هستی را بر اساس نظم آفریده است. اگر در روز و شب و جسمیت خودمان دقت کنید این نظم را می‌بینید در همین نظم صورت انسان دقت کنید اگر گوش جای بینی بود چه می‌شد و خداوند در قران می‌فرماید که ما همه‌چیز را به‌اندازه آفریدیم به مقدار لازم منظور همان نظم است اگر ما هم خودمان را به این نظم نزدیک کنیم توانایمان بیشتر می‌گردد.

انرژی یعنی همان توانایی انجام کار هر کس خودش را به این نظم نزدیک کند انرژی بیشتری دارد جمله سردار است که می‌فرماید این جهان بر مبنی نظام آفریده‌شده و هرچقدر که ما خودمان را به این نظام نزدیک کنیم توانایی‌های ما بیشتر می‌گردد و کارهایمان را زودتر انجام می‌دهیم یک‌وقت‌های هست که برای خرید راحت بیرون می‌روید  ولی گاهی اوقات سخت این کار را انجام می‌دهید این نظم اگر برای انجام کارهای روزمره باشد انرژی بیشتری هم هست. کسی که وارد شعبه می‌شود این نظم را می‌بیند.

جلسه تازه واردین می‌نشیند بعد راهنما انتخاب می‌کند و اگر یک دقیقه در جلسه توجیهی OT، دیر بیاید او راه نمی‌دهند و این بر اساس نظم است و در جسم ما بر اساس نظم است که آن سلول‌هایی که ازکارافتاده بودند بازسازی می‌شوند و به حیات برمی گردند. در زندگی هم باید این‌گونه عمل کنیم، البته خیلی از مشکلات ما با سفر دقیق و درست حل می‌شود مثلاً کسی که خوب سفر می‌کند صبح زود به طور خودکار از خواب بیدار می‌شود. نمازخواندن سروقت هم تأثیر زیادی در منظم بودن ما دارد و انرژی زیادی به ما می دهد.

این جسم امانتی است که در اختیار او ماست باید به نحو احسنت از آن استفاده کنیم، ما در وادی دوم یاد می‌گیریم که هیچ مخلوقی جهت بیهودگی آفریده نشده است و همه قابل‌احترام هستند فقیر و غنی پولدار بی‌پول، ولی اول این احترام از خود انسان شروع می‌شود کسی که در صراط مستقیم است حق اگر زیر خروارها خاک باشد خود را نمایان می‌کند و باطل هم اگر زیر اقیانوس هم بخواهد خودش را گم کند، روشن می‌شود انشالله با قرار گرفتن در صراط مستقیم به خودمان احترام بگذاریم .

بخش دوم هم جشن آزادمردی آقای صمد را جشن می‌گیریم.

پیام تولد آقای صمد: خداوند می‌داند چگونه رفتار نماید پس شما هم که از عاشقان راه عشق هستید از حرکت به ادامه می‌رسید و ادامه اعجاب می‌کند و شمارا به وظایف خویش تشویق می‌کند.

آقا صمد هم مانند مسافرهای دیگر با حال خراب آمدند و سفر کردند و به درمان رسیدند.   به آقای مهندس به خانم آنی و راهنمای همسفرشان خانم بلاغی و خانم مرضیه تبریک می گویم.

آقای صمد را از صمیم قلب دوست دارم. اوایل سفر خوب نبود و هیولا بود در خوردن شربت و در کلینیک یک شیشه شربت را سر کشیده بود. و در ادامه خوب بود و خوب سفر کرد و همسفرش در این زمینه کمک کردند.

 آقا صمد سواد ندارند و آن موقع دستور نداشتیم که بی‌سواد پذیرش نکنیم یک مقدار سخت بود سی‌دی‌هایش را گوش می‌کرد و خدمت می‌کرد و به رهایی رسید و با خدمت کردن ادامه راه را رفت و کسی می‌تواند بگوید مسافر هستم که خدمتگزار باشد و در سفر دوم هم الحق خدمتگزار هستند و روی پایلوت آدامس رفتند و سیگار خودش را هم درمان کرد. در ساوه کار که انجام می‌شد آقا صمد در تمام توان کمک می‌کرد یعنی آن موجودیت خودش را قبول کرد و حرکت کرد ما همه باهم مقدار کمی تفاوت داریم.

و در تولد سه‌سالگی دستور خانم آنی بود که باید درسش را ادامه دهد والان هم در ساوه استاد می‌نشینند خوب نوشتارها را می‌خوانند والان هم‌کلاس سوم هستند.


آرزوی مسافر صمد:

امیدوارم همه مسافران و همسفران به آرزوی خود برسند.

آرزوی همسفر امیر:

امیدوارم در سال آینده نمایندگی امین قم، یک مکانی برای خود داشته باشد.

آرزوی همسفر مروارید:

آرزو می‌کنم مسافرم به جایگاه کمک راهنمایی برسد و شال کمک راهنمایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کند.

آرزوی همسفر مریم:

آرزو می‌کنم هیچ پدری در خانواده مصرف‌کننده نباشد.

خلاصه سخنان مسافر صمد:

ابتدا خدا را شکر می‌کنم که اجازه ورود به کنگره 60 و خروج از تاریکی‌ها را به من داد و از کلیه خدمتگزاران نمایندگی قم و ایجنت و مرزبانان و کلیه راهنماها تشکر می‌کنم و از کلیه عزیزانی که از شهرهای ساوه و دلیجان و تهران تشریف آوردند متشکرم. از کلیه دوستانی که در این جشن حضور دارند و این جشن را برگزار کردند تشکر می‌کنم.

من قبل از ورود به کنگره هر نوع موادی مصرف می‌کردم و تخریب بالایی داشتم و حالم خیلی خراب بود و هیچ امیدی به درمان نداشتم ولی خدا را شکر بعد از وارد شدن به لژیون اکبر آقا حالم بهتر شد، همان‌طور که اکبر آقا فرمودند ابتدای سفر، حال خوبی نداشتم و سفرم را درست انجام نمی‌دادم ولی خدا شکر باگذشت زمان ذره‌ذره تغییر کردم و امروز در این جایگاه جشن آزادمردی را در کنار راهنمای عزیزم و همسفرانم و شما عزیزان برگزار می‌کنم.

 من زندگی‌ام را مدیون اکبر آقا هستم چون اگر ایشان نبودند، معلوم نبود الآن در چه وضعیتی بودم. بعد از درمان به دستور اکبر آقا، در کلاس‌های نهضت آموزی شرکت کردم و الآن راحت می‌توانم نوشتارها را بخوانم و بنویسم.

 از پدر و مادرم و همسفرانم خیلی تشکر می‌کنم که در زمان مصرفم باآنکه خیلی اذیتشان کردم، ولی بازهم من را تحمل کردند و صبر کردند و در کنگره پا به‌پای من آمدند و در سفر اول خیلی به من کمک کردند. از راهنمای همسفرانم سرکار خانم ربابه، سرکار خانم مهدیه و اسیستانت محترم سرکار خانم مرضیه تشکر می‌کنم.

سیگارم را با راهنمایی آقا پرویز درمان کردم، روزی چهار بسته سیگار می‌کشیدم و اصلاً به این فکر نمی‌کردم که روزی بیاید که سیگار نکشم، ولی خدا را شکر با آموزش‌های کنگره 60 و راهنمای گران‌قدر آقا پرویز سیگارم را درمان کردم و از ایشان تشکر می‌کنم.

خلاصه سخنان راهنمای محترم همسفر ربابه:

خدا را شکر می‌کنم که برای بار دیگر این جایگاه را تجربه می‌کنم و این روز بزرگ را به آقا صمد و راهنمای گران‌قدرشان آقای اکبر علیرضایی تبریک میگویم. به ایجنت و اسیستانت و کلیه مرزبانان تبریک عرض می‌کنم و به همسفر آقا صمد سرکار خانم مروارید تبریک میگویم.

زمانی که تازه لژیون زده بودم خانم مروارید وارد لژیون شدند و در حد توانشان آموزش‌ها را جدی گرفتند و وقتی در جایگاه آموزشی و خدمتی قرار گرفتند، مسئولیت‌پذیر شدند و همیشه فرمان‌بردار بود و هر آنچه به او می‌گفتم انجام می‌داد و در هر قسمتی که می‌خواست خدمت کند، صادقانه و عاشقانه خدمت می‌کرد و یک الگویی هستند برای همه همسفران. 

همچنین این خانواده ما را خیلی در ساوه حمایت می‌کنند، از آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم. دریافت شال راهنمای تازه واردین را به خانم مروارید تبریک میگویم، امیدوارم سال آینده شال راهنمایی دریافت کنند. الآن هم دارند بازتاب این خدمت‌هایی که کردند را در زندگی‌شان دریافت می‌کنند. امیدوارم این خانواده به آرزویشان که دریافت شال راهنمایی آقا صمد است، برسند که خیلی ارزشمند است.

خلاصه سخنان همسفر مروارید:

خدا را شکر می‌کنم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم. از راهنمای گران‌قدر مسافرم جناب آقای اکبر علیرضایی صمیمانه و بی‌نهایت تشکر می‌کنم. ایشان خیلی به مسافرم کمک کردند، مسافرم خیلی ایراد داشتند و تخریب بالایی داشتند ولی الآن یک انسان دیگری است و خیلی تغییر کرده است همه این‌ها را مدیون آموزش‌های کنگره و زحمت‌های آقای اکبر علیرضایی هستیم. از راهنمای سیگار مسافرم، آقا پرویز بلاغی تشکر می‌کنم. 

زمانی که ما وارد کنگره شدیم هر دوی ما حالمان خراب بود، مسافرم به خاطر مصرف مواد و من هم به خاطر زندگی با ایشان، کینه و نفرت زیادی در دلم داشتم و از همه‌جا ناامید بودیم، ولی کنگره 60 توانست ما را تغییر دهد. از کلیه خدمتگزاران کنگره 60، تشکر می‌کنم. از راهنمای خودم سرکار خانم ربابه که با آموزش‌های خوبشان به من آرامش و انرژی می‌دادند و از راهنمای دخترم سرکار خانم مرضیه و سرکار خانم مهدیه و سرکار خانم عطیه که زحمت زیادی کشیدند تشکر می‌کنم.

برای تغییر کردن باید زمان را مدنظر داشته باشیم. در سفر اول که 11 ماه طول کشید، ذره‌ذره تغییر کردند. وقتی‌که سفر دوم را شروع کردند اکبر آقا فرمودند باید خدمت کردن را سرلوحه کار خود قرار دهی تا حالت بهتر شود. من خیلی از اکبر آقا خیلی ممنونم که آرامش را به زندگی ما برگرداند. راهنما هر چه می‌گوید به نفع رهجو است، هر چه بیشتر فرمان‌بردار باشیم و آموزش‌ها را عملی کنیم، حالمان بهتر می‌شود. از کلیه اعضای نمایندگی قم و کلیه دوستانی که از تهران، ساوه و دلیجان تشریف آوردند، تشکر می‌کنم.

نگارنده: گروه وبلاگ نویسان

عکاس: مسافر ابراهیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمدحسین لژیون ۷ سه شنبه 15 بهمن 1398 22:19
خدمت آقای اکبر علیرضایی و پرویز بلاغی خیر مقدم عرض میکنم و همیشه با دیدنشان انرژی میگیرم... و تبریک به آقا صمد و همسفرانش، امیدوارم به جایگاهی که دوست داری برسی... با تشکر از کلیه خدمتگزاران
هادی فهیمی سه شنبه 15 بهمن 1398 21:36
درود بیکران خدمت بنیان کنگره؛
تولد خیلی خوبی برگذار شد .تبریک به راهنمای محترم آقای اکبر علیرضایی همچنین آقا صمد و خانواده محترمشان .
خدا قوت به تمام خدمتگذاران
ابراهیم-ر لژیون یکم سه شنبه 15 بهمن 1398 21:30
درود بر بنیان کنگره شصت
جلسه بسیار بسیار پر انرژی وعالی بود .لذت بردیم از حضور اکبر اقا وآقای پرویز بلاغی وسایر دوستان عزیزکه از ساوه تشریف آوردند.
به آقا صمد عزیز هم مجددا تیریک می گویم تولد پنج سالگی وآزاد مردی را .انشالله همیشه آزادمرد بمانید.
محمد سه شنبه 15 بهمن 1398 12:17
تبریک به آقای صمد عزیز وهمسفراشون و تبریک به راهنمای بزرگوارشون آقای اکبرعلیرضایی و آقای پرویزبلاغی که شعبه امین قم همیشه مدیون وجود این عزیزان وخدماتشون خواهد بود
سه شنبه 15 بهمن 1398 03:02
عرض خداقوت به استاد ونگهبان ودبیر.آقاصمد آزادمردیت مبارک؛تبریک به اکبرآقا راهنمای محترم وآقاپرویز راهنمای سیگارآقا صمدوتبریک به راهنمایان همسفران ایشان.امیوارم شال خدمتی نصیب ایشان شود.تاباد چنین بادا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic