تولد اولین سال رهایی آقای علی جعفری
جمعه 8 بهمن 1395 ساعت 15:58 | نوشته ‌شده به دست یوسف دارایی | ( نظرات )
جلسه سیزدهم از دور نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی امین قم در مورخ 95/11/07 با دستور جلسه "وادی ششم و تأثیر آن روی من"با استادی ایجنت محترم آقای محمد علیرضایی و نگهبانی آقای ابوالفضل فلاحی و دبیری آقای محمد خسرو بیگی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود و در ادامه جشن تولد اولین سال رهایی آقای علی جعفری را جشن گرفتیم.خلاصه سخنان استاد
:
دستور جلسه امروز به دو بخش تقسیم می‌شود، اول وادی ششم و در ادامه تولد اولین سال رهایی علی جعفری را جشن می‌گیریم
 
شخصی که از این در وارد می‌شود و در جلسه تازه واردین می‌نشیند، با اولین موضوعی که روبه‌رو می‌شود مثلث درمان است و اینکه اگر من بخواهم اعتیاد خودم را درمان کنم این خیلی نکته مهمی است، البته درمان از نوعی که آقای مهندس می‌فرماید: اگر شخص درمان شده را در اتاقی پر از مواد مخدر قرار بدهیم به‌راحتی تا صبح بخوابد، این درمان زمانی اتفاق می‌افتد که هر سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی رشد کند و به تعادل برسد، یعنی اگر یکی از این سه ضلع جا بماند قطعاً من به درمان نمی‌رسم.
جسم که با تیپرینگ شربت  OT و با خیلی از دستورات راهنما به تعادل می‌رسد و ضلع روان در جلسات کارگاه‌های آموزشی شرکت کردن و مشارکت کردن، ورزش کردن...، اما ضلع جهان‌بینی با سی‌دی‌های آقای مهندس، جزوات و همین کتاب عشق که مربوط به ضلع جهان‌بینی می‌شود، اگر من روی وادی‌ها فکر نکنم و آن‌ها را کاربردی نکنم این ضلع من کامل نمی‌شود، شاید به قطع مصرف برسم، ولی درمان اتفاق نمی‌افتد.

وادی اول از تفکر و اینکه ما باید چگونه و به چه چیزی فکر کنیم صحبت می‌کند، وادی دوم می‌گوید شاید دچار ناامیدی شده باشی و خیلی از چیزها را از دست داده‌ای و شاید دچار مشکلات خانوادگی شده باشید، ولی وادی دوم می‌گوید که ناامید نشوید، وادی سوم می‌گوید که باید روی پای خودت بایستی و روی خودت حساب کنی، وادی چهارم می‌گوید که مسئولیت خودمان را به خداوند محول نکنیم، وادی پنجم می‌گوید که تا حالا هرچقدر فکر کرده‌ای کافی است و باید این فکرها عملیاتی شود، اما وادی ششم می‌گوید که باید فرمان عقل را هم اجرا کنیم.
حالا موضوع اینجاست که آیا من می‌توانم تشخیص بدم که فرمان عقل چیست؟ این چیزی هست که همه ما به آن اطمینان داریم که می‌توانیم فرمان عقل را تشخیص بدهیم، من مصرف‌کننده مواد مخدر بوده‌ام و خیلی از مشکلات را داشته‌ام و فرمان عقل می‌گوید که مواد مصرف کردن چیز خوبی نیست و فرمان عقل می‌گوید که حرف راهنما را اگر گوش کنم به درمان می‌رسم.

نکته خیلی جالبی که در این وادی هست این است که عقل کل مانند خورشید است و تمام هستی و انسان‌ها مانند خانه‌هایی هستند که از یک روزنه به آن‌ها نور می‌رسد و اگر به سمت ارزش‌ها حرکت کنیم نور یا عقل بیشتری به ما می‌رسد و اگر از آن روزنه فاصله بگیریم، برعکس وارد تاریکی‌ها می‌شویم.
این نشان‌دهنده این است که اگر من بدانم اگر زورم نمی‌رسد که فرمان‌های خیلی بزرگ را اجرا کنم باید از فرمان‌های کوچک شروع کنم.
وقتی وارد کنگره می‌شوم و شربت مصرف می‌کنم، راهنما برنامه می‌دهد و تیپر می کند و بعد از آن شربت را قطع می‌کند و این‌ها فرمان‌هایی است که می‌توان آنرا اجرا کرد و یک سری فرمان‌ها هست که خیلی ساده است، مثل‌اینکه من هر شب مسواک بزنم و یا اینکه من چقدر به این فرمان اهمیت می‌دهم که فیلتر سیگارم را روی زمین نیندازم.
در سفر اول سر ساعت دارو خوردن اگر سروقت نباشد، درمان من هیچ‌وقت اتفاق نمی‌افتد، اگر من سی دی را ننویسم و گوش نکنم بازهم به درمان نمی‌رسم، فرمان‌هایی که خیلی ساده است و من هم می‌دانم که درست است، ولی نمی‌خواهم آنرا انجام بدهم.
این فرمان‌ها خیلی پیچیده نیست که من بخواهم در آسمان‌ها دنبال آن‌ها بگردم و انجام دادن آن‌ها هم آن‌قدر سخت نیست، اینکه من می‌دانم که اگر استخر بروم حال خودم خوب می‌شود، آیا من آن‌ها را اجرا می‌کنم؟ اجرا کردن این فرمان‌ها که خیلی هم ساده است، روی کیفیت درمان من هم تأثیر می‌گذارد و فلز شهر وجودی هم‌ تغییر می‌کند و هیچ جذابیتی بین مصرف‌کننده و مواد باقی نمی‌ماند.
قسمت دوم جلسه جشن تولد اولین سال رهایی آقای علی جعفری
  آقای علی جعفری آبان 93 وارد لژیون شدند و در پارک 72 تن بود که من چند جلسه غیبت داشتم که شنیدم که یک تازه‌وارد، وارد لژیون شده و دنبال من می‌گردد که مدارکش را تحویل بدهد، الحق که خیلی خوب سفر کرد و در وقت قانونی هم به درمان رسید.
فرمان‌هایی که در کنگره هست و کاری که باید یک رهجو انجام بدهد، تا به‌ حال خوش برسد را انجام داد، بعد از یک مدت ما گفتیم که باید برای درمان سیگار هم اقدام کنی و این کار را کرد و نشان ویلیام را هم دریافت کرد.

واقعاً یکی از فرمان‌های عقل همین است که سیگاری که چندین برابر مواد مخدر مرگ‌ومیر دارد، این فرمان عقل است که می‌گوید سیگار چیز خوبی نیست، اصلاً کسی که قطع مواد می‌کند و هنوز سیگار می‌کشد، درمان او کامل نشده است.
علی خیلی خوب این کار را انجام داد و به درمان قطعی سیگار هم رسید، ولی به خاطر کار حضورش در جلسات مقداری کم‌رنگ شد، البته ما باید بدانیم که خانواده، کار و کنگره را به تعادل رساندن کار آسانی نیست و امیدوارم که بتواند دوباره خیلی پررنگ‌تر حرکت کند و خداوند این لیاقت را بدهد که بتواند به‌عنوان یک خدمتگزار، خدمت کند و آرزو می‌کنم که در امتحانات کمک راهنمایی هم قبول بشود.

اعلام سفر مسافر علی جعفری
آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، روش درمان با داروی DST OT، مدت سفر اول 10 ماه 20 روز، راهنما آقای محمد علیرضایی، رهایی یک سال.

آرزوی مسافر : علی
من آرزو می‌کنم که در امتحانات کمک راهنمایی قبول شوم و به یک نفر که مانند خودم نیاز به کمک دارد، کمک کنم.


خلاصه سخنان مسافر : علی
خدا را شکر که در کنگره 60 هستم و خیلی خوشحالم که وارد این مکان مقدس شدم، من روزی که وارد کنگره شدم مانند همه افراد مصرف‌کننده خیلی حال خرابی داشتم و خیلی راه‌ها را برای درمان خودم رفتم، ولی نتیجه نگرفتم.
من وقتی وارد اینجا شدم حداقل 2 ماه طول کشید تا وارد لژیون شدم، یک جلسه می‌آمدم و دوباره سمت مصرف مواد می‌رفتم و تا وارد لژیون بشوم چند ماه طول کشید.
وقتی می‌خواستم وارد لژیون بشوم آقای علیرضایی تشریف نداشتند، ولی یک حسی می‌گفت که من باید در این لژیون قرار بگیرم.

آقای علیرضایی با عشق و محبتی که داشتند، مانند یک پدر مهربان من را در آغوش کشیدند و آنجا بود که بار خیلی از مشکلات اعتیاد و روانی که داشتم در کنار ایشان خیلی سبک شدند، من یادم نمی‌رود که در این مدت آقای علیرضایی خیلی به من کمک کردند، من خیلی ایشان را اذیت کردم و از ایشان به خاطر تمام کمک‌هایی که به من کردند تشکر می‌کنم.
من هم مثل همه حالم بد بود و به خاطر مصرف مواد کارم به‌جایی کشیده بود که در ساختمان‌های نیمه‌کاره مواد مصرف می‌کردم و حتی به خاطر مصرف مواد شریک من عذر من را خواست و گفت که این‌طور نمی‌شود باهم کارکنیم، چرا؟ چون صبح تا شب‌ کار من کشیدن مواد بود.
من برای مصرف موادم مجبور بودم که بچه خودم را بغل کنم تا من را اذیت نکند و من بتوانم راحت موادم را مصرف کنم.
من از آقای علیرضایی بازهم تشکر می‌کنم، من سر مصرف مواد نزدیک بود خانواده‌ام را از دست بدهم و به این باور رسیده‌ام که خدا اذن این را صادر کرد که من الان اینجا باشم.
آقای مهندس در سی دی پازل می‌فرماید: تا خداوند اذن کاری را صادر نکند شما هیچ کاری را نمی‌توانید انجام بدهید.
من از خانواده خودم تشکر می‌کنم، از راهنمای خودم و تمام راهنماهای کنگره 60 تشکر می‌کنم، آقای اکبر علیرضایی، آقای پرویز بلاغی، آقای اصغر جوادی، آقای محمد کریمی، آقای محمد بصیری و آقای احمد فهیمی و همه راهنماها تشکر می‌کنم که در طول این سفر به من خیلی کمک کردند.تهیه و تنظیم: یوسف دارایی
عکاس: مجید اسفندانی
 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد، کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یوسف جمعه 8 بهمن 1395 17:08
علی آقا تولد اولین سال رهاییت را به خودت و خانواده و آقای محمد علیرضایی ایجنت و کمک راهنمای خوب شعبه امین تبریک عرض می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات