جلسه یازدهم از دور دهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی امین قم روزهای پنج‌شنبه مورخ 96/02/21 با دستور جلسه "وادی نهم و تأثیر آن روی من" با استادی آقای حسین شعبانی  و نگهبانی آقای محمد کریمی و دبیری آقای یوسف دارایی  و در ادامه جشن سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقای علی‌اصغر جوادی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز از دو بخش تشکیل‌شده است که یک بخش آن وادی نهم و بخش دیگر آن تولد سومین سال رهایی آقای اصغر جوادی است، من قبل از شروع، البته کمی با تأخیر هفته راهنما را به راهنماهای عزیز و راهنمای خودم و آقای مهندس تبریک می‌گویم و به آقای محمد علیرضایی ایجنت محترم شعبه و مرزبانان جدید تبریک عرض می‌کنم و یک تبریک دیگر هم به‌کل نمایندگی قم برای کسانی که در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند دارم.

یک موضوعی که خیلی در این وادی مهم است و ما بدون آن نمی‌توانیم نقطه تحملمان را بالا ببریم دانایی است و اینکه دانایی به‌خودی‌خود و به‌تنهایی به وجود نمی‌آید و ما باید یک بستری را به وجود بیاوریم که بتوانیم دانایی را کسب کنیم، حالا در مسائل منفی زیاد به آموزش و دانایی نیازی نیست و خیلی سریع ما می‌توانیم به پایین برویم، ولی در مسائل مثبت کسب دانایی نیاز به بستر دارد.
ما به‌تنهایی نتوانستیم اعتیاد خودمان را درمان کنیم و اگر هم یک یا دو سال مصرف نمی‌کردیم، حال خوبی نداشتیم و دوباره به سمت مواد سوق پیدا می‌کردیم، چرا؟ چون آموزش لازم را ندیده بودیم.

یک موضوع دیگر هم که در این وادی مهم است این است که باید زمان را در نظر بگیریم، اگر می‌خواهیم حقوق ماهیانه دریافت کنیم باید یک ماه کار و تلاش کنیم تا به حقوق ماهیانه دست پیدا کنیم، اگر می‌خواهیم به درمان و آرامش برسیم باید یازده ماه صبر کنیم تا رهایی را به دست بیاوریم.
درمان یک بخش کوچک در کنگره 60 است، تک‌تک شما باید یک روزی استاد شوید و رهایی در مقیاس پرورش استاد یک کار کوچک است، تازه وقتی‌که کمک راهنما می‌شویم به نقطه صفر می‌رسیم و تازه می‌فهمیم که هیچ‌چیز نمی‌دانیم.
ما اگر به کنگره 60 می‌آییم باید تسلیم باشیم، حالا در هر پستی هم که خدمت می‌کنیم باید تسلیم باشیم، حتی اگر دیدیم که یک مرزبان صد در صد اشتباه می‌کند ولی باز باید به او چشم بگوییم، چون ما به جایگاه چشم می‌گوییم و هر چیزی که از ما می‌خواهند در راستای قوانین کنگره 60 است و همه این‌ها برای این است که ما به نقطه خوب آرامش برسیم.

امیدوارم که همه ما بتوانیم کارهایی که در کنگره 60 به ما محول می‌شود را انجام بدهیم و فکر نکنیم کنگره 60 می‌تواند به‌تنهایی کاری برای شما انجام بدهد و این خود شما هستید که برای خودتان می‌توانید کاری انجام بدهید و اینجا فقط یک انگشت اشاره است برای اینکه بتوانید مسیر خودتان را پیدا کنید.
بخش دوم تولد سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقای علی‌اصغر جوادی:
روزی که آقای جوادی وارد لژیون شد ما در کلینیک بودیم که خیلی به‌هم‌ریختگی خاص خودش را داشت و مشکل بزرگی که داشت این بود که به‌واسطه شغلی که داشت نمی‌توانست همیشه سر جلسه حاضر باشد.

ولی یک اتفاق خوبی که در طول سفر برای ایشان افتاد این بود که هم‌سفرشان را هم به کنگره آوردند و خیلی توانست به اصغر کمک کند و یکی از معدود شاگردانی بود که در لژیون همیشه سی‌دی‌ها را مرتب و منظم می‌نوشت و جدای اینکه به خاطر شغلش نمی‌توانست دائم حضورداشته باشد، ولی خیلی روی برنامه بود و ما از او راضی بودیم.ثمره این پیگیری‌ها و نوشتن سی‌دی‌ها این بود که در امتحانات کمک راهنمای قبول شدند، چون هیچ محصولی بدون زحمت کشت نمی‌شود و این را بدانید یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های درمان در کنگره 60 کمک راهنما شدن است و تا این را لمس نکنید نمی‌دانید تصور کنید که من چه می‌گویم، شما در ظاهر یک نفر را برای رهایی به آکادمی می‌برید، ولی پشت آن اتفاقات دیگری است.
به‌هرحال من این روز را به تمام اعضاء کنگره و آقای جوادی عزیز تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که در کار لژیونش موفق باشد و شاگردانی پرورش بدهد که به استاد تبدیل شوند، در آخر هم به بنیان کنگره 60 هم این تولد را تبریک عرض می‌کنم.
 آرزوی کمک راهنمای محترم آقای علی‌اصغر جوادی:
از خداوند می‌خواهم همان‌طور که راه درمان را به من نشان داد، به کسانی که محتاج درمان اعتیاد هستند راه کنگره 60 را نشان بدهد.

خلاصه سخنان آقای جوادی:
من ابتدا از آقای مهندس بنیان گزار کنگره 60 واقعاً تشکر می‌کنم، از آقای شعبانی و کلیه کسانی که شعبه قم را افتتاح کردند تا ما بتوانیم به رهایی و آرامش برسیم تشکر می‌کنم، چیزی که خیلی از افراد آرزوی آن رادارند که به درمان قطعی اعتیاد برسند کنگره 60 برای ما محقق کرده است.
من دو نوع اعتیاد داشتم، یکی اعتیاد به مواد مخدر و دوم اینکه بدون مواد نمی‌توانستم هیچ کجا باشم و تنها موقعی که مواد مصرف نمی‌کردم موقعی بود که در خواب بودم و حتی سرکار هم مواد مصرف می‌کردم و در خانه هم بلد نبودم بدون مواد سر کنم و یکسره پای مصرف مواد بودم.
خیلی جاها رفتم که بتوانم اعتیادم را درمان کنم ولی نتوانستم و هر دفعه که ترک می‌کردم با یک وضعیت بدتر دوباره شروع به مصرف مواد می‌کردم والان که به درمان رسیده‌ام را مدیون آقای شعبانی هستم و از ایشان تشکر می‌کنم که من را تحمل کردند.

من از آقای مهدوی و آقای حائری تشکر می‌کنم که خیلی به من کمک کردند، وقعا هرچقدر تشکر کنم نمی‌توانم زحمت‌های آقای شعبانی و دیگر دوستان را جبران کنم.
من خانواده و خیلی از چیزها را داشتم ولی به طریقت نرسیده بودم، من هم درامد و کار وزندگی خودم را داشتم اما ازلحاظ وجه اجتماعی و انسانی یک سری چیزها را ازدست‌داده بودم و بدون مواد زندگی برای من هیچ مفهومی نداشت.
من هیچ موقع فکر این را نمی‌کردم با آن وضعیتی که داشتم بتوانم به آرامش برسم و این معجزه کنگره 60 بود که من از آن وضعیت بیرون آمدم، من نمی‌توانم خدمتی که کنگره به من کرده را جبران کنم.
من نه در کوچه و خیابان و نه سرکار نمی‌توانستم کسی را تحمل‌کنم والان به یک آرامش نسبی رسیدم و می‌توانم بالای سرزندگی‌ام باشم.
در آخر از آقای شعبانی تشکر می‌کنم، از ایجنت محترم شعبه و مرزبانان قبلی و مرزبانان جدید تشکر می‌کنم و از راهنمای سیگارم آقای پرویز بلاغی و تمام کسانی که کمک می‌کنند که از دنیای اعتیاد خارج شویم تشکر می‌کنم.


تهیه و تنظیم: یوسف دارایی
عکاس: محمد بصیری

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic